To zas bude v alejích nablito!

11. květen 2016 | 10.30 |

To zas bude v alejích nablito!

Pavel Havlíček

Zeman u klenotů 5


Tak jsme se ani nedozvěděli, jak dopadla ta předvčerejší chlastačka – pardon, oslava 71. výročí osvobození na ruské ambasádě.

Ale podle hostů, kteří na ni přicházeli, soudím, že soudruzi určitě nic nezanedbali. Vždyť tam přišla osvědčená sestava borců, jako každoročně: Zemáček pijáček a jeho věrný Ovčáček, pan Klaus, co pero čmajz, pan Hamáček Papáček z Parlamentu, pan Slováček šoustáček, ze Senátu pan Štěch s pytlem plným blech, pan Picas s paní Picasovou, co dříve prodávala dámské vložky, a pak řídila ozbrojené složky, a další ctihodní a vážení hosté.

Jsou to vesměs lidé, kteří nevynechají žádnou možnost, kdy je možno se svými rodnými bratry strávit čas v přátelském rozhovoru o otázkách, zajímajících obě strany. A mají z něj přitom takovou radost, že se to vždycky tak nějak rozjede, a pak je k ránu všechny rozvážejí domů. Ne ovšem jako obyčejné opilce na dvoukoláku, ale vládní limuzínou.

Vždycky si tady vzpomenu na Jirku Krampola, jak líčil chvíle, kdy se vrátil jako kluk s kamarádem k ránu řádně opilý domů, a odpoledne to komentovaly jejich maminky. Ta Jirkova říkala: "Tak si, milá paní, představte, že náš Jirka se ráno vrátil domů ožralý jako prase!" A ta kamarádova povídá: "Z našeho Karlíčka byl také tak trochu cítit alkohol.".

No, rozdíl mezi nimi byl v prostě v tom, že Jirka byl ze Žižkova, a Karlíček z Vinohrad.

Tohle dělení lidí na lepší a horší mi vždycky lezlo krkem. Soudruzi vždy proti tomu bojovali, a teď najednou ti samí trvají na tom, aby se jim málem říkalo "Vaše excelence". Pro mě kdo chlastá, je opilec, a kdo se neumí chovat, je prostě dobytek, ať už je to kdokoli.

Stejně je zajímavé, že slavíme dva konce 2. světové války. Jeden americký, a jeden ruský. Měl by být přece jen jeden, stejně jako vládní politika.

Ale nakonec, vždyť třeba takové jelito jich má sedm. Dva svoje, čtyři na konci špejlí, a jeden, když ho sežereme.

Jenže tohle nejsou jelita, to je naše elita!

Při této příležitosti nesmíme také zapomenout na slavnou událost před třemi lety, kdy náš ctihodný pan prezident po návratu z oslav na ruské ambasádě málem pozvracel korunovační klenoty. Skutečně moc nechybělo, a ke královské koruně, žezlu a jablku přibyla ještě šavle. A takovou poctu našemu knížeti Václavovi ještě nikdo nevzdal – a doufejme, že už nikdy nevzdá.

Nu – vót charašó – ja důmaju, što nášim továriščam býlo na étoj pijátike navěrno věselo!

To zas bude v alejích nablito!


 

Zeman u klenotů 4

youtu.be/RSz1zF4dsxk

tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/hit-internetu-zeman-a-korunovacni-klenoty-bavi-lidi.html

www.hrbatuvkostelec.cz/zpravy/nemcova-zeman-pozvracel-ceske-korunovacni-klenoty-334.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře