Kde se chytrý zasměje, tam se blbec cítí ohrožen

10. květen 2016 | 15.21 |

Kde se chytrý zasměje, tam se blbec cítí ohrožen

  

Pavel Havlíček

  

Tato pravdivá věta, kterou naposledy vyslovil jeden sympatický vesnický lékař z Krušných Hor v pořadu "Show Jana Krause", se opět v praxi potvrdila.

Nutno říci, že jsem to v tomto případě zcela nepochybně očekával. Otázkou jen bylo, kdy se potrefená husa, čili ohrožený blb ozve. A nastalo to až s jistým odstupem, až to blbovi došlo.  Protože i délka odezvy, kterou vtip komika vyvolá, je přímo úměrná blbosti jím ohroženého.

Milan Steindler se nedávno vyjádřil o dvojici Zeman – Ovčáček jako o zcela bezkonkurenčním a nepřekonatelném komickém duu, jaké dnes u nás máme.

Bohužel kvalita výstupů většiny dnešních komiků je značně poznamenána jejich nízkou inteligencí. Jen inteligentní komik totiž dokáže lidi skutečně upřímně rozesmát. Ale dotyčný umělec musí také něco umět, jak název jeho profese napovídá, protože bez práce nejsou koláče. Jenže někteří z nás, a to zejména politici, ani pracovat nedovedou, protože to nikdy nedělali.

Ale přesto jim to nijak nebrání v tom, aby ze slušných, pracovitých a chytrých lidí nadělali kavárenské povaleče. K tomu je nutno jim však připomenout, že i takoví Marx a Engels takovými povaleči také byli, než se z nich stali komunističtí ideologové. Jejich zdejší apologeti sedávali spíše v hospodě "U Kaštanu", kde vymýšleli, jak u nás nastolit konečně pořádek, a zatočit s buržoazními elementy. Nějak se jim to však časem vymklo z rukou, a jaksi omylem ty buržousty nadělali ze sebe. V tomto ohledu se ukázali překvapivě až nadprůměrně inteligentní. Jenže ani nakradený majetek nezakryje slámu, která jim čouhá z bot – a strašně nenávidí kohokoli, kdo si toho všimne, a ještě je tak drzý, že je na to upozorní.

Marek Eben je jedním z nejkultivovanějších a nejnadanějších umělců, které znám. V tomto případě mu to však bylo jen na obtíž, protože koncentrace blbců na metr krychlový již dosáhla v tomto státě takové hodnoty, že se blíží rosnému bodu, takže brzy nám už budou jen téci slzy nad úpadkem civilizace i kultury, jakému jsme dnes u nás nuceni přihlížet.

                                                                                                                                                                                                       

Marek Eben-král Majálesu 2016

 Marek Eben byl v Olomouci vyhlášen králem studentského majálesu 2016 

ZÁKON AKCE A REAKCE
.
.
Akce umělce:
 .
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře