Vrchol hnusu. Bakalu zavřít!

6. květen 2016 | 10.02 |

Svobodné noviny bez cenzury - 27.4.2016

Vrchol hnusu. Stát si může vykoupit kolabující OKD za 3,2 mld. Korun. Bakalu zavřít!
.
.
Oldřich Rambousek
.

V současné době se věnuji psaní článků o aktuální situaci v ČR, zejména záležitostí politických a ekonomických.

  

Ano - Bakalu zavřít, jeho poskoky také a OKD bez náhrady znárodnit se vším, co k nim patří. K těm Bakalovým poskokům je potřebné přibalit i všechny ty, kteří mu pomáhali, seč mohli, aby OKD mohl koupit hluboko pod cenou. Tedy vysmátého Sobotku také.

Je všeobecně známo, že pan Bakala se dostal k OKD skrze politické hrátky některých politických a kariéristických vychcánků, především z řad ČSSD. Nyní, když dochází na lámání chleba a doly jsou vycucané, by měla svůj díl odpovědnosti přijmout i ČSSD a snažit se o nápravu. Výprodejů Českého majetku, ale i národního nerostného bohatství již bylo dost. Společnost NWR pana Bakaly vysála z OKD přibližně 38 mld. Kč. Kdepak jsou?? V kapsách sedřených horníků dozajista ne, protože jejich mzda se pohybuje okolo 25-30 tis. Kč. Znamená to tedy, že výnosy z firmy skončily u pana Bakaly a jeho společníků. Otázkou je, kdeže je firemní rezervní fond pro případ útlumu těžby a také fond na nápravu škod s těžbou souvisejících. O tom se vůbec nemluví, a přitom je to velmi důležité. Nebo že by stát udělal s panem Bakalou dohodu o tom, že po vydrancování dolů a vyvedení zisků ponese další náklady stát - tedy daňový poplatník?? Vysvětlete to národu, pane Sobotko!! Co je to za hnus, když jsou vydrancované doly státu nabídnuty k odkupu?? Co je to za hnus, když firma která z těžby uhlí rejžovala, odkopne své horníky jako prašivé psy??? Chápu - toto je příklad podnikání po Americku, ale to Vám pane Sobotko z vysoka serem. Tady nejsme v Americe. Stal-li by se takovýto švindl v takové Číně, tak by provinivší se podnikatelé, politici, či úředníci skončili zavření na doživotí nebo u zdi. Jejich majetky by byly státem zabaveny a jsem toho názoru, že by to bylo jen správně. Otázkou v České republice, při takovémto řešení však je - kdože by nám v té vládě, parlamentu a senátu vlastně zůstal.

Nemám chuť se v tomto problému moc šťourat, nevážená vládo, ale bylo by záhodno, abyste hnuli konečně prdelí a začali dělat cosi užitečnějšího, než lézt Merkelové do řiti a přijímat uprchlíky. Máme v zemi mnoho důležitějších věcí k řešení, než ubohé poklonkování a řiťolezení. Tím dozajista nemyslím přijetí náhubkového zákona, nebo zaváděné tvrdé cenzury.

OKD a jeho dceřiné společnosti tedy znárodnit - a bez náhrady. Totéž řešení bych v zájmu ochrany národa použil i vůči cizáckým společnostem, které vlastní zdroje České pitné vody jako např. společnost Veolia. To by pak zdražení vody o trojnásobek do roku 2024 mohlo být zastaveno a národ by nemusel být vydírán!!!

Zdeněk Bakala 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře