Dva nečasi jsou na nás moc

4. červen 2013 | 00.04 |

Dva nečasi jsou na nás moc

Pavel Havlíček

   

    

Myslím si, že tenhle zatracený nečas nám způsobil už tolik neštěstí, že rozhodně nepotřebujeme ještě druhého, aby se podoben kýčovitému žlutému trpaslíku vznášel ve vrtulníku nad Slapskou přehradou, a nakonec pronesl tuto moudrost:

"Vltavská kaskáda nemůže té povodni zabránit, ale dělá, co může," prohlásil premiér Petr Nečas po jednání s vedením slapské přehrady. Na ní je v tuto chvíli průtok 1700 kubíků za vteřinu a snaží se udržet tuto hodnotu tak, aby průtok v Praze nepřesáhl 2800 kubíků za vteřinu.

Tohle přece ví každý pitomec, a nemusí kvůli tomu lítat nad tou děsivou povodní jako Boží andělíček. Už při jeho minulém letu mu sám jeho Velký šéf prostřelil sklo pilotní kabiny letadla, protože už ho má zřejmě plné zuby. Tentokrát ho z hráze Slapské přehrady bohužel shodit nestihl. Kdyby ho vzala velká voda, nevznikla by nám žádná škoda.

Tenhle ubožák navíc dokonce vychválil sám sebe i celou vládu za to, jak výborně se zhostila boje s živelní pohromou. Nestyděl se ani pochlubit tím, že všem poškozeným dohromady stát vypomůže směšnou částkou 300 miliónů korun, když přitom všichni víme, že třeba jen samotná škoda v zaplavené části pražské ZOO se této částce blíží.

Mlít pantem a vychvalovat sám sebe, to umí každý trouba. Ale pracovat a aspoň občas udělat něco kloudného, to už holt chce fištróna. A my víme, že naše slavná vláda svou roli jako obvykle nezvládla.

A v situaci, kdy jde o lidské životy, to bylo zvláště patrné. Každá minuta zde hrála roli, a tady byly zameškány celé hodiny. Montáž protipovodňových zábran měla být totiž zahájena mnohem dříve. Takto je museli lidé stavět na poslední chvíli, i když varování přišlo včas. A to nemluvím o tom, že se po celá dlouhá léta nedokončila plánovaná výstavba ochranných hrází, protože se rozkrádaly finanční prostředky na různé soukromé kšeftíky. Na nezbytné věci potom peníze nebyly, na což mnoho obcí nyní novu těžce doplatilo.

Premiér se svými kumpány tak opět prokázal svou ignoranci a neschopnost.

To náš pan král, to je jiný formát. Ten poslal do boje dokonce i svou hradní stráž, aby občanům vypomohla v boji s neúprosným živlem. Aspoň si chlapci vyzkoušejí kromě slavnostních uniforem také něco mnohem prospěšnějšího – totiž poskytnout tolik potřebnou pomoc těm, kteří ji nyní nezbytně potřebují. Vždyť v této přetěžké životní situaci se mnoho z lidí v zatopených oblastech neocitá poprvé, a fyzické i psychické síly už jim docházejí.

"Přemýšlel jsem co udělat, abych alespoň částečně těm, kdo byli postiženi, pomohl. Byly zde dvě varianty. Buď se ostentativně proletět helikoptérou nad zaplavenými oblastmi. Ale silně se obávám, že to nikomu z postižených nepomůže. Anebo nabídnut konkrétní, byť malý vklad do pomoci těmto lidem. Rozhodl jsem proto, že požádám Hradní stráž, která mně podléhá, aby se zapojila do záchranných akcí, ať už v oblasti Radotína nebo v jakékoliv jiné oblasti," řekl Zeman na tiskové konferenci na Hradě. Prezident pevně věří, že vojáci Hradní stráže budou užiteční při případné evakuaci před velkou vodou nebo při ochraně opuštěných objektů. Podle Zemana je Hradní stráž připravena pomoci při povodních kdykoliv. "V případě, že se nedejbůh budou živelné pohromy opakovat, Hradní stráž je kdykoliv připravena účastnit se akcí na pomoc postiženým," přislíbil.

Všechna čest tomuto šlechetnému činu Jeho Veličenstva! Provolejme mu třikrát sláva!

A občanům, postiženým povodněmi, se snažme pomoci sami, protože v jejich situaci jim naše vláda příliš nepomůže. Nemá už prostě kde brát, protože prohospodařila a rozkradla, co mohla.

Běda vládcům, kteří okrádají a obelhávají vlastní občany, jimž mají sloužit a o jejichž prospěch se mají starat.

Pane Bože, chraň nás od zlého, a zbav nás už těch pitomců!

Pan král a kníže Schlafenberg prchají před povodní

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře