ČSSD pohrdá vlastními zákony

22. duben 2016 | 11.29 |

Pravý prostor 22. dubna 2016

ČSSD POHRDÁ VLASTNÍMI ZÁKONY

ZBYŠEK HLINKA

Škromach-Sobotka-Dienstbier

  

Proč vlastními? Protože ČSSD se více než dvacet let významnou měrou podílí na tvorbě a schvalování současných zákonů. Mám-li parafrázovat Jana Mládka, ČSSD jsou paraziti. Mají dluh a vyhýbají se jeho řádnému splacení...

Situace první. Výše úroků je nemravná. Jestliže se může původní dluh zvýšit zhruba 20x, pak je něco shnilého v našich zákonech. A kdo je na vině? Ti, kdo schvalovali zákony této země. Mezi prvními je to ČSSD.

Situace druhá. Soudní řízení probíhalo příliš dlouho. Je fuk, zda toto řízení účelově protahuje dlužník, nebo věřitel (jak se v případě dluhu vůči Altnerovi patrně stalo působením věřitele). Opět je chyba ve zprzněných zákonech. A kdo je na vině? Opět si velký díl viny nese ČSSD.

Možná to není úplně čisté, ale pokud někdo vymýšlí na jiné lidi nějaké sviňárny (třeba ve formě zákonů) a ty sviňárny se pak obrátí proti němu, mám z toho až škodolibou radost. A to z prostého důvodu – takové situace jsou důkazem, že nějaká vyšší spravedlnost na světě přeci jen existuje.

Jsem zvědav, zda se z toho ČSSD poučí a začne čistit zákony od sviňáren postihující prosté občany, nebo zda využije své převahy a celé právo (?) prostě a sprostě převálcuje. Jaké z toho plyne ponaučení?

ČSSD nám dává svým dlouhodobým působením jasný příklad – dluhy se neplatí, zákony se nedodržují. Jenže – prostý občane – zkus jednat stejně. ... Politici škodí...

K článku ještě malá aktuální glosa z blogu Tomáše Holka:

ČSSD termín, určený nezávislým soudem, do kdy měla peníze Altnerovi převést, nedodržela. "Dluhy se musí platit, ale my jsme si od pana Altnera žádné peníze nepůjčili," řekl Sobotka poslancům. Bohuslav Sobotka tímto o sobě již řekl vše podstatné. K tomu není třeba nic dodávat.

§    Firmy přestanou platit faktury za odebrané zboží, protože, proč by platily své dluhy, když si žádné peníze nepůjčily.

§    Občané zřejmě přestanou platit své dluhy finančáku a zdravotním pojišťovnám s poukazem na to, že si od finančáku a zdravotní pojišťovny žádné peníze nepůjčili.

§    Otcové přestanou platit dlužné výživné na děti, protože si od nich a ani od bývalky žádné peníze nepůjčili.

§     Bohuslav Sobotka vystudoval právnickou fakultu, takže si zřejmě může dovolit poslance poučit, co to jsou dluhy a kdy se platit  nemají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře