Ruka ruku myje, soudce fízla kryje

20. duben 2016 | 15.40 |

  

Pravý prostor 20. dubna 2016

RUKA RUKU MYJE, SOUDCE FÍZLA KRYJE

URZA

Karel Kadlec bouračka 1
.
.
.

"Uniformovaná opice" jménem Karel Kadlec se loni ožrala jak to hovado a nabourala dvě auta s 1,45 promile alkoholu v krvi; soud to tehdy odložil s tím, že se jedná o přestupek, nikoliv trestný čin (zajímavé je, že tady se přihlíželo i k tomu, že zasahujícím bengům to hovado "nepřipadalo pod vlivem").

Minulý týden, též ožralý jako prase (dechovou zkoušku odmítl, v nemocnici se pak ukázala hladinka přes promile) bavil najížděním svým jeepem do zaparkovaných aut, naboural jich přes padesát; a protože byl bombarďák až do konce, neměl ani povinné ručení. Co na to řekne soud tentokrát? Třeba přihlédne k tomu, že dotyčný učil na policejní akademii (což je mimochodem též vtipné) a bude to zas jen přestupek; něco jako když ten uniformovaný šimpanz, co sejmul motorkáře a následně do zraněného na zemi kopal, byl podle soudce dostatečně potrestán už tím, že se musel dostavit k soudu.

Je mi v zásadě ukradené, jak bude Kadlec potrestán (ale udělal megovou škodu, takže by mu dle mého názoru měl být zcela bez ohledu na trest zabaven majetek v odpovídající hodnotě, ze kterého budou kompenzovány oběti), ale zas se tu v plné kráse ukazuje, jak to funguje, když stát figuruje v roli obžalovaného i soudce.

A je zajímavé, jak často lidé proti volnotržnímu soudnictví namítají, že co kdyby měla jedna ze stran sporu nějaké vazby se soudcem, to by pak nebylo spravedlivé, ale v případě státu to zjevně moc nevadí. Nemluvě o tom, že tento postup je výsměch všem, kdo byli vybodováni za pásy a telefonování, případně tvrdě trestáni za alkohol při řízení, aniž tím komukoliv způsobili nějakou újmu; a tím rozhodně nechci říci, že by Kadlec měl být potrestán přísněji, ale naopak že všechny ty oběti policejní zvůle jsou trestány naprosto přehnaně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře