Karel Gott: Tuším, kdo stojí za uprchlíky...

5. duben 2016 | 12.38 |

Karel Gott: "Tuším, kdo stojí za uprchlíky, ale bojím se to říct!"

Gott nemoc 4

Karel Gott o nemoci

Zpěvák Karel Gott se doma zotavuje z poslední dávky chemoterapie, kterou musel podstoupit, když mu lékaři diagnostikovali rakovinu mízních uzlin. Časopisu Týden ale poskytl rozhovor, kde se poprvé dotknul i tématu uprchlické krize!

Karel Gott v rozhovoru prozradil, že během léčby měl spoustu času sledovat aktuální světové dění. Podle čtyřicetinásobného zlatého slavíka ale není primárně na vině náboženství, to je podle Gotta jen zneužito.

"Mám tu o islámu takovou obrovskou bichli. Díval jsem se do ní, hledal, ale nepíše se tam nic o tom, že by byl agresivní a chtěl ovládnout svět. Ani slovo. Mnohem důraznější se mi v tomto ohledu zdá dlouhodobě spíš křesťanský postup," uvedl pro Týden Karel Gott a připomněl šíření křesťanství do všech koutů světa v době středověku a raného novověku.

Podle Gotta nestojí za uprchlickou krizí náboženství, ale snaha oslabit ekonomický růst Evropy. "Pokus dostat sem diverzanty je jen moderní způsob války. Dělají to důmyslně, strkají před kamery reportérů děti. (...) Je to citový nátlak. Ale za nimi jsou k zahlédnutí také mladíci s mobilními telefony, kteří kalkulují, posílají si zprávy a tvrdí, že jdou za svými příbuznými do Evropy. To znamená, že musí existovat jakási buňka, která je tady velice rychle uvede do života a dá jim nové úkoly," uvedl zpěvák.

Gottovi se zdá podezřelé i to, jak uprchlíci vypadají. "Jsou oblečeni jako málokdo v Praze, mají moderní sportovní ohozy a síla a energie z nich jen čiší. Tak těm máme pomáhat? Od pohledu je na nich vidět, že jim nejde o ty děti, že jsou to téměř profesionální zneklidňovači. Ten, kdo je posílá, ví dobře, proč to dělá."

Karel Gott má podle svých slov i tušení, kdo do Evropy posílá uprchlíky a co ho k tomu vede! "Ale bojím se to vyslovit, dokonce bych to neřekl ani doma šeptem," uvedl pro Týden s tím, že je to velmi tenký led a že byl několikrát upozorněn, že od něj to lidé nechtějí slyšet!

Řeč přišla i na americké prezidentské volby, ve kterých má podle Gotta velmi reálnou šanci Donald Trump. "Slyšel jsem i verzi, že iluminátské rodiny, jako jsou Morganové, Goldmanové, Rothschildové a Rockefellerové, nepřipustí, aby se stal Trump prezidentem. Ale to není pravda! Vždyť mu přece už jednou pomohli. V době, kdy šel úplně ke dnu. (...) z peněz, co si k nim lidé ukládají, předpokládám, podporují Trumpa," tvrdí populární zpěvák.

Gott si myslí, že to, že někdo skvěle mluví a umí přesvědčovat lidi, ještě neznamená, že to vždy musí být tak, jak to vypadá. "Je to skvělý spontánní řečník. Ale Adolf Hitler byl přece také dobrý řečník. Tajná organizace Thule ho angažovala nikoliv jako dobrého politika, ale jako dobrého řečníka," srovnal zpěvák Donalda Trumpa s Adolfem Hitlerem. 

Evropa dle Gotta prochází v současné době diverzí, což prý musí být každému jasné, když nekontrolujeme hranice. "Dřív tudy neproklouzla myš, a najednou přijdou nějací lidé, nikdo neví odkud, proč, zda mají doklady. A co my na to? Refugees welcome! (Uprchlíci vítejte! pozn. red.)," nelíbí se české pěvecké legendě.

Uzavření hranic je dle něho nevyhnutelný proces. "Ale Turci by byli hloupí, kdyby z toho nevytřískali ještě nějaké peníze, než se to stane," míní Gott.  

Jaké budou ohlasy na Gottův názor, zda od něj někteří nedají ruce pryč, to ukáže až čas. Teď se chce Mistr věnovat sobě, své rodině a rekonvalescenci, aby mohl začít zase znovu zpívat. 

"Můj comeback ale musí doprovázet naprostá novinka. Teprve až ji budu mít, mohu na jeviště," dodal Karel Gott. 

Čtěte též:

www.expres.cz/karel-gott-vira-nabozenstvi-buh-buddhismus-posmrtny-zivot-p4o-/celebrity.aspx

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře