Návrat totality

30. březen 2016 | 11.43 |

Návrat totality

Pavel Havlíček

.
.

Zeman a Si-ťin-pching sázejí 1
Čínský prezident Si a český prezident Mi zasadili společně v Lánech vzácný "Číňan dvojlaločný", a nazvali jej "Strom totality"
.
.

Před týdnem jsme se posunuli v čase o jednu hodinu vpřed, a dnes o celých 60 let zpátky. Na křídlech čínského draka se k nám totiž vrátila totalita, o níž jsme si ještě nedávno mysleli, že je zde mrtvá.

I samotný Cimrman by nevycházel z úžasu, kdyby jeho vizionář uviděl výjevy, které bylo možno spatřit při návštěvě čínského prezidenta v Česku. Dokonce i nápis "Petr Bezruč" nad dolem uhlobarona Ptáčka, který se mu po důkladném roztopení pece zjevil, je proti nápisu "Vítejte nám, pane prezidente Si" pouhým čajovým odvarem.

Je vidět, že historie se opakuje, a že návrat bolševika se stává tvrdou realitou. Znovu nám zrudly ulice i náměstí, ale i tváře hanbou, jen namísto sovětského potentáta přijel ten čínský. Znovu se náš prezident klaní představiteli jedné z největších světových totalit, a pohřbívá tím naše naděje na zrod skutečně svobodné a nezávislé České republiky. Za neskutečně krátkou dobu tak dokázal zničit všechno, oč jsme po dlouhých létech naší otrocké závislosti na Sovětském svazu usilovali. Klidně pošlapal úsilí celých generací, které se o to ze všech sil snažily a doufaly v lepší budoucnost. A dokonce se svým rudým bratrem v Lánech zasadil strom, symbolizující zrod další totality. Tím zároveň pohřbil i odkaz vizionáře Václava Havla, který může být jen rád, že to nemusí na vlastní oči sledovat.

Říká se, že kočka má sedm životů, ale je zřejmé, že komunista jich má ještě mnohem více, a že jsme tomuto stohlavému draku zdaleka všechny hlavy nesetnuli. A navíc místo každé uťaté mu okamžitě naroste nová. To jsme si ale měli uvědomit před čtvrtstoletím, kdy jsme s ním bojovali. Bohužel tu tenkrát nebyl žádný statečný princ, který by dokázal jej zabít. Nyní se nám to vymstilo, a on se k nám nyní s veškerou svou vehemencí vrací, aby nám dal poznat, co všechno ještě dokáže.

Nevzali jsme si poučení z časů minulých, kdy naše vlast musela snášet nájezdy Turků, a po mnoha staletích i ruských tanků.

Nevzali jsme si poučení ani od našich obrozenců, snažících se o prosazení českých národních zájmů za Rakouska-Uherska, ani od hrdých vlastenců, usilujících o naši suverenitu a samostatnost po první světové válce. Kdykoliv jsme se snažili zbavit se vazalské závislosti na světových velmocích, dopadlo to s námi tragicky.

Doufejme, že současné události, tomu všestranně nasvědčující, to opět a definitivně nepotvrdí.

Stokoruna 1961

Československá stokoruna z roku 1961

Návrh nové bankovky     100 Kč

Návrh nové české stokoruny z roku 2016

www.lidovky.cz/foto.aspx

www.stream.cz/kanal-marysko/10009755-vitani-cinanku

www.novinky.cz/domaci/398907-aktiviste-v-noci-promitali-na-hrad-napis-pravda-a-laska.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře