Stračí hnízdo

17. březen 2016 | 10.31 |

Stračí hnízdo

Pavel Havlíček

Stráčata 1

  


Dnes se nemluví o čem jiném, než o kauze "Čapí hnízdo" ministra financí Andreje Babiše.

Z toho má radost především jeho úhlavní nepřítel, zřejmě jediný mluvčí opozice, Miroslav Kalousek, jenž vlastně už léta od skončení svého působení ve funkci ministra financí nedělá nic jiného, než mluví ve Sněmovně a v televizi výhradně o něm. Jakoby u nás nebylo spousta dalších problémů, které je nutně zapotřebí řešit, a jakoby k tomu neměli co říci lidé daleko kompetentnější a odpovědnější, než je on.

Nemohu pochopit, proč nám v televizi neustále předkládají takřka výhradně jeho stanoviska ke všemu, co se na politické scéně odehraje. To není v opozici nikdo jiný, kdo má skutečně čisté ruce? Copak on je tím jediným spravedlivým, kdo dokáže současnou situaci objektivně posoudit? O tom se dá s úspěchem pochybovat, jak vyplývá z přiloženého dokumentu NFPK.

Kdy už konečně přestanou naši vládní činitelé jen žvanit o tom, co by se mělo udělat, a konečně začnou tvrdě a nekompromisně jednat?

Včera nás zastihla zpráva, že v úřadu odstupujícího exekutora Vrány, zloděje non plus ultra, který se nestydí okrádat i ty nejchudší a bezmocné, se popralo křídlo jeho stoupenců s jeho odpůrci. Takže se nám už neperou jen kalouskové a čápi, ale také vrány.

A vůbec, můžeme se tomu divit, když vláda této země sídlí ve Strakově akademii? Tam je to pověstné stračí hnízdo. Vždyť přece straka je pověstná právě tím, že ukradne, na co přijde – hlavně zlato, které se nejvíce blyští. A jelikož státní rezervy ve zlatě jsou už od dob Tošovského dávno pryč, svádí se zde denně nelítostný boj o peníze, s jediným cílem – urvat pro sebe co nejvíce, a všechno, co se ještě dá.

Je krutým paradoxem, že mezi největšími zloději jsou také ministři, a dokonce ministři financí – tedy ti, kteří by měli dbát na to, aby tento stát bojoval proti zlodějům všeho druhu, co jej přivádějí zu grunt. A to nejen proti drobným přikrádačům, jakých je naše země plná, ale hlavně proti zlodějům miliard. Ale ti jsou zatím v naší zemi, jak se zdá, beztrestní.

Dnes a denně bezmocně přihlížíme řádění různých "pěkných ptáčků" – dravců, kteří ve svém bratrovražedném boji neznají slitování – natož, aby se starali o běžného občana, který je jim naprosto ukradený.

A není divu, protože zloděj zloděje nikdy nepotrestá, nanejvýš se s ním popere o kořist.

A my zatím marně čekáme na nějakého Robina Hooda, který by to tu dal do pořádku.

Ale ten jaksi nepřichází. A ani by na to sám nestačil, protože v naší zemi ani nemáme tolik flint, jako je tu zlodějů.

        Horoskopy na úterý 15. března 2016
Lepší jedna vrána v pytli než na vrbě třiMotto dne

olomoucky.denik.cz/zpravy_region/v-budove-exekutorskeho-uradu-tomase-vrany-zasahuje-policie-20160315-ey5i.html

www.nfpk.cz/kalousek

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stračí hnízdo +f+ 17. 03. 2016 - 13:10