Podvádět, krást a lhát se může!

16. březen 2016 | 15.28 |

POSELSTVÍ "ČAPÍ" KAUZY: PODVÁDĚT, KRÁST A LHÁT SE MŮŽE!

Pravý prostor - COM 16|03|2016

S Babišem na věčné časy
.
.

Vážení voliči, zde jest sdělení pana Babiše, předsedy hnutí ANO, stanovisko členů hnutí ANO, pana prezidenta Miloše Zemana a předsedy Vlády ČR a ČSSD:

"Podvádět, krást a lhát se může! Jelikož jsme my stát, my jme ti co rozhodují a vládnou, máme tím i nejvyšší morální kredit a všechnu pravomoc, tak vám tímto říkáme, že zneužívání funkcí a zneužívání dotací je přijatelným jednáním ..., ale pouze pro nás!

Vy ostatní budete platit daně, vyplňovat formuláře, snášet kontroly, předávat nám citlivé údaje! Podřiďte se, neptejte se, mlčte a bezmezně poslouchejte!"

Tolik překlad mediálních výroků ministra financí Andreje Babiše, prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky do srozumitelného jazyka ke kauze "Čapí hnízdo", který se objevil na sociální síti. Komentář byl ještě doplněn poděkováním voličům hnutí ANO a voličům Miloše Zemana: Dobrá práce soudruzi! Snad jsem Vám tímto sdělením nenarušil Váš klid a radost ze života?

Ano, poslanci za hnutí ANO stojí za svým předsedou Andrejem Babišem jako jeden muž. Nepřímou podporu má ministr financí i od prezidenta Miloše Zemana, který ústy mluvčího Jiřího Ovčáčka kauzu označil za ne tak důležitou, aby se o ni vůbec zajímal: "Mohu pouze zopakovat, že pan prezident kauzu Čapího hnízda, drozdího hnízda, kukaččího hnízda a podobných věcí nesleduje. Pan prezident se zabývá pouze věcmi, které mají hodnotu přesahující miliardy korun."  

Všichni oslovení poslanci ANO si jsou jisti tím, že Babiš nic špatného neprovedl. Věc může být prý jen nečistá součást předvolební kampaně pro krajské volby. Kupříkladu Martin Komárek, poslanec ANO, řekl novinářům: "Andrej Babiš řekl slovo muže a já mu věřím. Babiš říká, že nic neudělal. Když mě soused obviní, že jsem mu snědl psa, a já mu řeknu, že jsem to neudělal, ale on za mnou bude pořád s nařčením chodit, tak můžu jen opakovat: já jsem nic neudělal, já psa nesnědl."

Babiš sám považuje kauzu za součást předvolebního boje: "Je to kampaň, brutální kampaň, která má jediný cíl, abych odešel z politiky a přijal politickou odpovědnost. Ale já jsem nic neudělal! Já jsem nic neukradl." 

Premiér Bohuslav Sobotka jako vždy pokrytecky lavíruje a by rád počkal na výsledky vyšetřování policie a OLAF. "Myslím, že politici by neměli nahrazovat vyšetřovatele nebo státní zástupce, neměli by nahrazovat soudce." Podporu Babišovi vyjádřil také předseda KSČM Vojtěch Filip.

Podle opozičního poslance Kalouska se však Babiš "chová velmi vyčuraně a nepoctivě a přivlastňuje si peníze jiných". To není problém pana Babiše, to je problém české vlády, uvedl Kalousek a dodal: "Celá vláda musí říci, jestli je to v pořádku a za panem vicepremiérem stojí."

Jaký bude další vývoj celé kauzy? Zatím to celé působí tak, že v úvodu uvedený facebookový komentář ji vystihuje asi opravdu nejlépe ...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře