Záhada Peroutkova článku objasněna

5. březen 2016 | 17.21 |

Záhada Peroutkova článku objasněna

Pavel Havlíček
.
.
Ovčáček-omluva
.

Dostali jsme se k Hradem přísně utajovaným materiálům ohledně článku Ferdinanda Peroutky, v němž dle slov prezidenta Zemana prohlásil, že Hitler je gentleman.

Originál, skutečně obsahující uvedené tvrzení, byl již před mnoha lety uložen panem Tomášem Hanákem do staré truhly v pivním sklepě restaurace v Nižboru, jíž provozuje.

Jmenovaný herec a režisér se v roce 1965 v pražské restauraci "U Chytilů" náhodně setkal s Milošem Zemanem, a setrval s ním po několik hodin v přátelském rozhovoru při mnohých becherovkách. V závěrečné fázi jejich debaty, těsně před zavírací hodinou, se mu Miloš Zeman svěřil, že právě spatřil záznam, psaný neviditelným písmem na jídelním lístku, který zrovna držel před očima. Tento list byl poté svěřen panu Hanákovi k vědeckému prozkoumání.

Zviditelnění tohoto zápisu později provedl tajnou lučebninou dle receptu alchymisty Rudolfa II. magistra Edwarda Kellyho sám herec a režisér divadla Sklep ve stejnojmenné místnosti svého domu.

  

Domnívám se, že tento objev má podobnou historickou hodnotu, jako nález pozůstalosti Járy da Cimrmana v domku důchodce Padevěta v obci Liptákov, který byl učiněn dne 23. února v 10.05 hod. dopoledne kolem roku 1966.

Jak je známo, prezident Zeman vypsal za objev tohoto článku odměnu 100 000 Kč. Proto byla s ohledem na cestu, vedoucí křivoklátskými lesy, plnými loupežníků, vyslána do Nižboru nová pancéřovaná prezidentská limuzína s kancléřem Forejtem, doprovázeným  ozbrojenou ochrankou, který tuto peněžitou prémii panu Hanákovi osobně doručil. Ten se však rozhodl ji věnovat tiskovému mluvčímu Kanceláře prezidenta republiky Jiřímu Ovčáčkovi, a proto ji poslal i s celou parádou šupem zpět na Hrad.

Jmenovaný však tuto skutečnost trestuhodně utajil, zřejmě z toho důvodu, že sám strávil stovky upachtěných dnů a bezesných nocí pátráním po tomto jedinečném dokumentu. Prezident mu totiž pohrozil vyhazovem, pokud se mu jej nepodaří nalézt, a tím, že jej nalezl někdo jiný, by silně utrpěly jeho osobní ambice, s nimiž již dlouhá léta vykonává svůj veledůležitý úřad hradního pasáčka ovcí.

Jak je ze zákona zřejmé, odměnu za splnění stanovené podmínky nemůže obdržet ten, kdo ji vypsal. Z výše uvedených faktů se můžeme tedy logicky domnívat, že dotyčný utajením předmětného nálezu a neoprávněným inkasováním finanční odměny spáchal trestný čin nezákonného obohacování a nekalé soutěže, a měl by za to samozřejmě nést příslušnou trestní odpovědnost.

  

28. LISTOPADU 2015 12:53 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > KULTURA

Hanák ‚rozluštil‘ kauzu Peroutka.

MILOŠ ZEMAN VE VIDEU TOMÁŠE HANÁKA POJMENOVANÉM "ŠIFRA MISTRA FERDINANDA" | FOTO: YOUTUBE

PRAHA  28. listopadu 2015

Herec a podnikatel Tomáš Hanák přišel s rozuzlením vlekoucí se kauzy hledaného článku Hitler je gentleman. Vysvětlení umělce spojeného s divadlem Sklep je však poněkud svébytné. Miloš Zeman si prý titulek článku spletl s jídelním lístkem restaurace u Chytilů, který viděl v opilosti rozmazaně.

Miloš Zeman nelže, oznámil stroze herec Tomáš Hanák v souvislosti s kauzou sporného článku o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ten začal v lednu tohoto roku, když prezident mluvil o údajné fascinaci intelektuálů nacismem. Zmínil i jméno významného novináře Peroutky a článek s názvem "Hitler je gentleman", který měl údajně napsat.

I když je pátrání po údajném článku v časopise Přítomnost zatím bez úspěchu, Miloš Zeman i nadále získává podporu od svých příznivců.

"S rostoucím znepokojením sledujeme pokračující mediální lynč proti osobě Miloše Zemana. Součástí celé řízené kampaně je i vleklá a nedůstojná kauza Peroutka. Vedeni snahou očistit našeho nejvyššího ústavního činitele od snůšky polopravd a lží přinášíme důkaz, že citát ‚Hitler je gentleman‘ skutečně viděl na vlastní oči," napsal v dopise zaslaném redakci serveru Lidovky.cz známý herec a provozovatel nižborské restaurace Zastávka.

Nejsme pražská kavárna

To však s jistou dávkou ironie. Z jeho vysvětlení je jasně znatelný rukopis divadelního spolku Sklep, v němž Hanák působí už od 70. let minulého století. "Tento důkaz vyráží zbraně z rukou všem, kdo by snad chtěli oportunisticky zneužít marginální prkotiny k dehonestaci, případě až k demontáži prezidentského majestátu. "Nejsme pražská kavárna!" sdělil Hanák s tím, že pátrání po článku se svými kolegy náležitě odmění. 

"Odměnu 100 000 Kč vypsanou panem prezidentem věnujeme panu Jiřímu Ovčáčkovi k úhradě nákladů za pátrání po listinném důkazu, zachyceném v našem snímku," uvedl Hanák s odkazem na následující video. To má být údajně jasným důkazem, že prezident nelze a článek s titulkem Hitler je gentleman skutečně kdysi viděl na vlastní oči.

Zeman luští Peroutku


Senzační dokumentární záznam nazvaný "Šifra mistra Ferdinanda" zde:
.
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře