Překáží Alena Vitásková solární mafii?

22. únor 2016 | 19.35 |

  

Pravý prostor – 22. února 2016

PŘEKÁŽÍ ALENA VITÁSKOVÁ SOLÁRNÍ MAFII?

JAN HOFÍREK

Alena Vitásková 1
.
.

Odsouzení – byť nepravomocné – Aleny Vitáskové, šéfky Energetického regulačního úřadu, vypovídá o stavu demokracie u nás víc než cokoli jiného. Ukazuje v prvé řadě na to, že žádná demokracie v naší zemi není, že to, co je za ni vydáváno, je de facto opakem demokracie, tj. oligarchií neboli vládou "kmotrů".

Řečeno jinak – kdo má peníze, má i politickou moc, přičemž tato politická moc následně generuje další peníze. Toto zjištění samozřejmě není nové – skutečnost, že ekonomickou a tudíž i politickou moc mají v rukou tzv. kmotrové, se ví dávno.

Případ Aleny Vitáskové však není pouze další ukázkou toho, jak u nás končí ti, kdo takříkajíc poruší zákon omerty a nejdou na ruku mafiánským bossům. Je také – a především – čímsi výjimečný a podle ohlasu z diskuzí na sociálních sítích si většina lidí toto velmi dobře uvědomuje. Ta výjimečnost spočívá v brutalitě státní moci, která se v tomto případě ani nesnaží maskovat své úmysly a před zraky veřejnosti likviduje člověka pod tak průhlednými a groteskními záminkami, že je každému okamžitě jasné, o co tu jde.

Alena Vitásková se stala nepohodlnou ve funkci, kde se točí miliardy a kde tudíž kmotři potřebují mít "svého" člověka. Jak se ukazuje, tito lidé se v takovém případě nezastaví před ničím, jejich chapadla prorůstají celým státním aparátem, a i když svou moc vykonávají převážně ze zákulisí pomocí nastrčených politických loutek, tentokrát byli ochotni pro rychlé uskutečnění svých zájmů riskovat mediální pozornost. To jen potvrzuje, jak je pro ně pozice v čele ERÚ důležitá, resp. jak obrovské sumy peněz jim prostřednictvím "neposlušné" Vitáskové hrozí uniknout.

Proto ta rychlost a bezohlednost, proto ta zákeřnost, pošlapávající elementární zásady právního státu.

Ty peníze, které jsou ve hře, jsou ovšem penězmi nás, obyčejných lidí. Mocní energetičtí bossové, kteří na nás vydělávají astronomické sumy, jsou nenasytní a to, o co nás okrádají, je jim pořád málo. A tak vymysleli úplně nové ceníky pro spotřebu elektřiny, kdy hlavní položkou mají být drasticky zvýšené paušální platby. Alena Vitásková byla proti.

Dnes ji odsoudili na 8,5 roku do vězení...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře