Parkování pro papaláše

17. únor 2016 | 08.44 |

Pravý prostor  - 17. února 2016

PARKOVÁNÍ PRO PAPALÁŠE

RED HOOK

Parkování pro papaláše
.
.

Malostranské náměstí v Praze je jedno z nejcennějších parkovišť v republice. Auta a auta a auta a mezi nima proplétající se lidé. A tohle by se mělo změnit. Začíná se totiž zkoumat takovej nápad. Že by Malostranský náměstí bylo víc pro lidi a míň pro auta. Mi tohle přijde docela fajn. Vyhnat auta z centra historickýho z nejhistoričtějších. "Malostranský náměstí pro lidi." To fakt zní dobře. Ovšem ne každému to zní dobře.

Oni totiž u parkoviště "Malostranské náměstí" sídlej poslanci. A ti jsou ve smyku. Představa, že by do práce museli jít třeba dvě stě metrů pěšky, nebo že by dokonce museli jet sockou, je málem přivedla k pláči. (Výraz "do práce" je samozřejmě nemístný eufemismus.)

Nejznamenitěji kolabuje poslanec za ČSSD, nějaký pan Váňa. "My to parkoviště prostě POTŘEBUJEME!" Tohle opakuje stále dokola, pokud se zrovna nedusí dávivými vzlyky. Podle pana poslance Váni je Malostranské náměstí zaplněné auty veselé, optimistické, hravé, možná až skotačivé. Náměstí bez aut je na píču. Nějací dojebaní ploužící se lidé se prostě esteticky nemohou rovnat naleštěnýmu Hjundaji. S airbagy velkými a pevnými. S dlouhým, neochabujícím výfukem. S animem Jarryho Nadsamce. "Náměstí, kde jsou místo aut lidi je nelidské." A pan poslanec tuhle myšlenku zvolal hlasem mocným a z nosu mu vylítla spontánní oprať a každýmu, kdo ho viděl, došlo, že tohle je fakt opravdový, nefalšovaný a upřímný.

A snášej se další a další argumenty, proč parkoviště "Malostranské náměstí" zachovat a všechny mají váhu a logiku a jednu z největších vah má argument, že poslanci musí parkovat takhle blízko Sněmovny, protože poslanci nejsou jen ve Sněmovně, ale i na jiných místech, jako třeba na hajzlu.

Tak jsem fakt zvědav, jestli tohle ty naše nomenklaturní kádry ustojej. Jestli to daj a parkoviště na Malostranským náměstí zůstane. A pokud to daj a poserou všem obyčejnejm lidem hlavy, maj můj velkej respekt, jelikož se definitivně dostanou do levelu papalášů z minulýho režimu.  Uff. Tohle je fakt neuvěřitelný.

A jsem čet, že na Česko-Slovenský ples si jakási Andrea Verešová vzala šaty, které měly záda. Ona sama to s bystrostí sobě vlastní komentovala tak, že šaty bez zad by neoblékla, ani kdyby to byly poslední šaty v království. Moc tomuhle nerozumím, ale je fakt, že na plesy nechodím a šaty nenosím. Tedy nosím, ale tam nás chodí jen pár, máme škrabošky a nesmí se tam fotit.

No a paní Verešová taky řekla, že ty šaty jako maj záda, ale že to nejsou jen tak nějaký záda. Že záda šatů, co si vzala na ples, byla tak rafinovaná záda, že odhalila nejen charakter paní Verešové, ale jak ona sama tajuplně řekla, odhalila i ji. Byla to záda do písmene "iks".

Ramena onoho kabalistického písmena byla tvořena takovým jako záhonkem ze zauzlovaných nití.

A vnímavý pozorovatel by ze zad těchto šatů vyčetl, že paní Verešová je citlivá, senzitivní, empatická, charakterově pasterizovaná, že se zajímá o historii ručních prací, že má ráda veselé situace, že se nevyhýbá pohřbům, že ji trápí plotýnky, že umí jezdit na kole a že nejvíc času tráví v toaletách. No, tak vám nevím. Záda těch šatů mi přijdou nějaký ukecaný.

Tak.
Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli taky půjdem na ples. Jsem jim řek, že ani omylem. Ale že je vezmu na Sedmičku na nějaký pankáče. Se těšej moc.

Dnes bude pošmourno. Občas vločka, občas ne. Už aby tu bylo jaro.

To je zatím vše.
.
.

ZDROJ: Zelený Škraloup

 ---------

Tak to máme jednu věc.

A ještě ke všemu prej my, páni  poslanci, nemůžeme ani řídit vožralí - no uznejte, není to buzerace? 

pravyprostor.cz/dopravni-buzerace-plati-jen-na-vobycejny-cloveky-na-soudruha-z-cssd-ktery-ji-pomaha-zavadet-ne/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře