Hanča s Tončou za 145 000 000 Kč

8. únor 2016 | 11.59 |

Pravý Prostor 8. února 2016

HANČA S TONČOU ZA 145 000 000 KČ

PETR HAHN


Hanča s Tončou 1

Myslím, že můžeme našim politikům zatleskat a vděčně poděkovat. Po vyplacení (teroristou Fajádem) pěti unesených Čechů, kteří v Libanonu sami mohli za svůj únos, se dozvídáme, kolik nás stály dvě unesené předtím – 145 000 000 Kč.

Humpálová s Chrásteckou nesmyslně riskovaly při cestě po Pákistánu a byly uneseny islamisty. Ti po čase za jejich propuštění vyinkasovali tuto částu od Českého státu. To je jasný signál pro únosce, že unášení Čechů se vyloženě vyplácí. 

Nebude tedy problém udělat si z toho byznys. Nechat se po domluvě unést a pak se šábnout s "únosci" o bakšiš z výkupného. Humpálová s vymytým mozkem, která se chtěla k únoscům vrátit, by měla do smrti dřít na galejích a splácet svůj dluh, který je na několik (mnoho) životů.

Jedna z dívek se prý chtěla k únoscům vrátit

Obě ženy se s návratem do svobodné reality vyrovnaly odlišně. Zatímco Chrástecká podle médií pracuje v jedné z neziskových organizací v Kladně, Humpálová údajně převzala islámskou víru svých věznitelů. Podle tajných služeb se loni na podzim zřejmě pokusila ke svým únoscům vrátit, byla však zastavena na turecké hranici a poslána zpět do Česka, tvrdí Respekt. Zpravodajci považovali její cestu za bezpečnostní riziko, neboť by se podle nich mohla v regionu radikalizovat."

Více ZDE

Když k tomu přičteme kolik času a peněz stála diplomatická a "jiná" jednání s orgány v zemích únosů, kolik stojí vypravení vládního speciálu nacpaného doprovodem složeným z různých odborníků od zpravodajců, protiteroristů, přes zdravotníky po psychology, tak nám k tomu přiskočí další miliony. A dáma se pak rozhodne, že se chce vrátit, protože zjistila, že byla v ráji? Je jedno, jestli i ona letěla vládním speciálem – všechno ostatní se jí týkalo taky.

To by byla vskutku chutná třešnička na dortu, kdyby se nám pak řádně dovymytá vrátila kvalitně zradikalizována a pak by náležitě opásána výbušninami podnikla charitativní návštěvu – vyberte se si: koncert, nákupní centrum ve špičce, mateřská školka...

Charitativní proto, že by tam přece přinesla dobro, lásku a hlavně toho správného boha.

Jediný, komu zatím pomoženo nebylo, je pracovník naftařské společnosti unesený (tuším) v Lýbii, který jediný za únos sám nemohl. Jaký paradox. Jasně – asi se to zatím nepodařilo, ale on taky jeden zoufalec nepřinese žádnému politikovi tolik hrdinských a altruistických bodů, jako dvě nebohé ženy, nebo plné auto amatérských agentů.

Každopádně tomuto se říká precedens.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře