Vše ve jménu Alláha?

28. leden 2016 | 21.30 |

Vše ve jménu Alláha?

Pavel Havlíček

*
*

Dnes a denně jsme všichni šokováni zprávami, které nás informují o tom, co vše jsou někteří lidé ochotni udělat pro peníze, nebo pro to, aby se někomu nebo něčemu zavděčili.


Jenže jsou meze, které prostě nelze v žádném případě překročit! 

  

A v otázce přílivu muslimské víry do Evropy to v našem životním zájmu rozhodně možné není.

Vražedná politika kancléřky Merkelové ve věci přijímání uprchlíků z muslimských zemí totiž směřuje k postupné likvidaci křesťanské víry v zemích, kde byla odjakživa domovem. Pokud si myslí, že její země jich tolik nezbytně musí přijmout, ať to klidně udělá, ale ať svůj náhled nevnucuje zemím, které takový zájem nemají. My žijeme v civilizované zemi s historickými tradicemi, kterou rozhodně nehodláme na cizí pokyn zničit, a nenecháme si vnucovat kulturu, která zde nikdy neměla své kořeny.

  

Poslední události v Kolíně nad Rýnem nás přesvědčily o tom, co by naší zemi hrozilo v případě, že bychom umožnili masový příliv běženců, a nedejbože vznik větší muslimské komunity, jaká už mnohde v Evropě existuje. Nehodláme žít ve strachu o své životy ve vlastní zemi, ohrožované nebezpečnou ideologií.

Každý občan je povinen dodržovat zákony státu, v němž žije, a nemá žádného práva dožadovat se jakýchkoli ústupků. Toto je naše země, a my si ji nenecháme nikým zničit, ani znesvětit.

Jsme hrdi na naše národní tradice, a ty také budeme všemi svými silami bránit.

Nehodláme přihlížet řádění drzých a neurvalých vetřelců v evropských zemích.

Nehodláme ani zahalovat nahé sochy, ani odstraňovat základy a symboly křesťanské víry, která je nám vlastní, a jíž se nikdy nevzdáme.

Vy děláte vše ve jménu Alláha. My zase na rozdíl od vás ve jménu Božím.

Své náboženství a své zvyky si klidně pěstujte, ale jen ve své domovině, ale nezavlékejte je tam, kam nikdy nepatřily a patřit nebudou!

Alláhu Akbar 1

                                                                               _______

Nahé antické sochy v Itálii byly zakryty
janbarton.blog.ides.cz – 28. ledna 2016

    

Při návštěvě íránského presidenta Hassana Rouhaniho v Itálii se projednával obchod až za 17 miliard euro.  Italský premiér Matteo Renzi za okolnosti svého jednání  od opozice sklidil bouři nevole z "kulturní podřízenosti".

Podle zpráv na msn.news došlo kvůli návštěvě iránského prezidenta Rouhaniho v Itálii k "zahalení nahých antických soch", aby nedošlo k urážce íránského prezidenta. Italská opozice to označila za "vzdání se" italských kulturních hodnot.

Jak k tomu poznamenává zpráva serveru msn.news, když se projednává obchod za miliardy euro, je italský premiér ochoten udělat i takové věci. Podobně se zachoval i v případě návštěvy ze Saúdské Arábie ve Florencii, kde byly sochy z antiky zahaleny látkou.

Evropa se tak "předvádí" v celé své parádě. Sice si stěžujeme na konzervativní arabské a další islámské režimy jako na původce zla a terorismu, na druhé straně jsme ochotni za petrodolary shrbit hřbet a vzdát se tisíciletého kulturního dědictví, abychom "neurazili" majestát hostů z islámských zemí.

To nemůže dobře skončit a dávám za pravdu těm italským opozičním politikům, kteří takové počínání kritizují za vzdání se svých kulturních tradic a podřízenosti evropské kultury islámskému vlivu. Nejsem si však jistý, zda by v případě, že by byli u vlády oni, neudělali to samé!

                     ------

  

Boha nahradil Alláh. Děti v rakouské škole dostaly nová slova k písni

Echo24pf – 28. ledna 2016

Škola v hornorakouském městě Wels se díky iniciativě své učitelky hudební výchovy zasloužila o značné pozdvižení. Namísto zmínky o Bohu v jedné z velmi oblíbených písní zpívali žáci v této stále křesťanské zemi na pokyn učitelky jméno Alláha. Někteří z rodičů dětí už si na počínání školy stěžovalo, informovala agentura Central Europe News.

Doslova rozčílená byla podle svých slov jedna z matek poté, co její dcera přinesla ze školy natištěná slova oblíbené písně Překrásná boží láska. Učitelka místní školy se totiž rozhodla zaměnit slovo Bůh za jméno Alláh.

Jako důvod své úpravy uvedla vyučující stávající rozložení své třídy. Většina z jejích desetiletých žáků je totiž tvořena zástupci muslimské komunity. Právě proto podle svých slov nakonec sáhla k tolik diskutované změně slov v písni.

To se ovšem ani zdaleka nelíbilo rodičům křesťanských dětí ve škole. "Nejde jen o to jméno Alláh. Nemůžete přeci jen tak přepsat slova libovolné písně," rozčiloval se podle serveru Thelocal.at jeden z nich.

Celou situaci prošetřovala i školní inspektorka Karin Langová. Z jejích rozhovorů s učitelkou a ředitelkou školy vyplynulo, že snaživá lektorka měla původně připravené dvě verze písně podle vyznání dětí. Omylem ale nakonec rozdala pro celou třídu pouze slova s Alláhem.

"Netušila jsem, že naše učitelka něco podobného plánuje. Takovéto písně nemají v budoucnu mimo náboženské kurzy žádné místo," okomentovala situaci ředitelka Ulrika Fellingerová.

Poslední náboženský skandál v Rakousku vyvolal egyptský přistěhovalec v jednom z měst v Dolním Rakousku. Ze svého nového domu tehdy odstranil kříž nad vstupními dveřmi, protože se mu tehdy zdál urážlivý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře