Společnost masivně hloupne a degeneruje

25. leden 2016 | 12.55 |

Pravý prostor  - 25.ledna 2016

SPOLEČNOST MASIVNĚ HLOUPNE A DEGENERUJE

Roman Bednár 1

Roman Bednár

Som spisovateľ a publicista. V SR som vydal 19 kníh a mnoho rôznych článkov, publikoval som aj v Nemecku a v iných západných krajinách. Moja literárna tvorba sa vyznačuje veľkou rôznorodosťou literárneho žánru. Na Slovensku som mal vlastnú edíciu o kozme, vyšli mi tam dva dvojdielne historické romány (téma starý Egypt a Veľká Morava), psychologický román, póezia, kniha o najväčších génioch západnej civilizácie i knihy politicko-filozofickej faktografie. Moja prvá kniha Tajomstvá a proroctvá kozmu vyšla v roku 1993. V rokoch 1995 - 2005 som viedol v Nemecku Slovenské tlačové centrum.

V roku 2005 som ukončil publikovanie kníh v SR dielom Kozmos, duch a vedomie. V roku 2006 som dostal veľmi atraktívnu ponuku z južnej Ameriky (kde som ako mladý muž prežil niekoľko rokov a vybudoval si výborné kontakty i pevné priateľstvá) a od toho roku vychádzajú všetky moje ďalšie publikácie už len tam.

V súčasnosti vediem v Nemecku Juhoamericke tlačové centrum.

25pt; vertical-align: baseline; text-align: justify; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">

Společnost hloupne

Politika organizuje, podporuje a "vyučuje" kolektivní hloupost – vždyť masu hlupáků je velmi snadno možné ovládat a manipulovat. Nezabývejte se proto jen politikou, hrozí vám oblbovaná a velká většina lidí se nechá ráda ohlupovat. Je to velmi pohodlné a nestojí to žádnou námahu – dosažení skutečné moudrosti ale vyžaduje vynaložení množství energie. I část médií to podporuje a stále vás donekonečna "krmí" něčím co podporuje politiky organizovanou hloupost, organizované hloupnutí. Nechat se ohlupovat je velmi pohodlné a nestojí to žádnou námahu – dosažení skutečné moudrosti ale vyžaduje vynaložení množství energie.

Politika není inteligentní, nerozvíjí intelekt – je jen plná záludností, povrchnosti, plytkosti, bezohlednosti, extrémního egoismu, narcismu a mocichtivosti. Politici zpravidla nedělají nikdy nic pro masu, ale v první řadě jen pro sebe. Oblbovanou masu jen používají a čím je masa hloupější, tím snadněji jim sedá na lep a věří vždy znovu jejich slibům.

Masa se nepoučí z minulosti, protože nezná dějiny, psychologii, filozofii, přírodní vědy ... Je líná na to, aby se učila a se tak jednou pro vždy poučila. Vždy znovu poslouchá otřepané řeči a fráze politiků a jejich politických stran a znovu a znovu jim věří.

Odkdy vznikly první státotvorné a později státní struktury, tak to byli politici (a také králové, císaři, vojevůdci, generálové), kteří nespočetně mnohokrát přivedli svět do válek, které nejednou skončily katastrofálními důsledky.

Politici hloupou a primitivní masu dokázali vždy oklamat a přimět k tomu, aby uvěřila jejich lži a jednala tak, aby to vyhovovalo jejich záměrům a plánům. Ve starém Římě na ovládnutí masy stačilo, aby jí císař v dostatečné míře zajistil chléb a hry. Dnes jde v podstatě také o to, aby politici zaručili hloupé mase jistou formu římského "chléb a hry" a mají ji přesně tam, kde potřebují. Touto formou je dnes zajištění možnosti dostatečné konzumace a užívání povrchní zábavy.

Přítomnost je jednoznačným důkazem toho, že globální masa lidstva (minimálně 99 procent) je stále hloupější a povrchnější.

  

Z pohledu politiků není dnes nic jednoduššího, než formovat tuto masu tak, aby její kolektivní hloupnutí narůstalo, a aby působilo jako droga, jejímž důsledkem je to, že se nechá jakoby bez vlastní vůle manipulovat a neklade žádný odpor když politici prosazují své zájmy, které v konečném důsledku mase škodí, nebo ji dokonce vedou k tomu, aby v nesmyslných brutálních válkách za ně bojovala a prolévala krev a naplňovala tak obrovským bohatstvím jejich nenasytné kapsy.

Oblbovaná masa by měla právě v dnešní době konečně obsáhnout to, že politikům nelze důvěřovat a už vůbec ne před volbami. Přesto opět a opět uvěří jejich prázdným slovům a sladkým slibům.

Přitom právě dnes jde o všechno – o budoucnost lidstva, o přírodu, o společnost. Ale hloupá masa bude opět volit stejné gaunery a tytéž strany, v nichž působí, jak to otrocky dělala i předtím. Politici to vědí a mají s ní proto velmi snadnou hru. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Společnost masivně hloupne a degeneruje saxana 25. 01. 2016 - 11:19