Nastal čas stínů

18. leden 2016 | 13.06 |

Pravý prostor – 16. ledna 2016

NASTAL ČAS STÍNŮ

PETER VEREŠ

Plazící se temná řeka bezútěšnosti, strachu a bezmoci. Šílenství na každém kroku, pouze váhání a stavy letargie a mlčenlivého dívání, přerušované výkřiky a pláč obětí. Všude panika a křik, všude strach a úzkost. Nic jen prázdnota a nekonečná bezmoc. Oběti v roztrhaných šatech, plačící ženy a muži válející se v kalužích vlastní krve. A opět lidské šílenství, hnané dopředu nekonečnou nenávistí. Nastal čas stínů, lidských stínů, těl bez duše, bez nároku na vlastní bezpečí.

Nastal čas otupění lidské důstojnosti, nastal čas bolesti. Temná řeka a její žravé prsty, trhají lidské sebevědomí a klid, který zůstal v jejich duších. Poslední světélka naděje hasnou. Zbývá prázdné nic, pouze prázdná identita bez názoru, bez známky odporu, bez vůle žít. Vlny hněvu narážejí na zdi postavené z obětí tohoto šílenství. Všude je cítit pach krve, potu a bezedné bolesti. Nastal čas stínů. Prázdné skelety lidských obětí ještě postávají v malých hloučcích, ale už se nesnaží bránit, nemají sílu zastavit toto šílenství, nemají sílu žít.

A v útrobách této bestie je slyšet jen bublání lidských výkřiků, které se chtějí prodrat ven.

Takový obraz čeká Evropu, naše hodnoty se ztratí, zmizí, roztečou se, jako sníh pod teplem naší krve. Nejprve nám vzali svobodu, spoutali nás mamonem, otupili naše mysli. Přestali jsme být bdělí. Nechali nás myslet, že jsme svobodní, ale přitom tato bestie sála naše mléko, živila se naší prací, ale zejména naivitou. Nechali nás myslet, že můžeme rozhodovat o svých osudech, nechali nás živořit v této deziluzi. Vzali nám svobodu se bránit, naučili nás nekonečné toleranci a falešnému soucitu.

Postupně nás připravují na porážku jménem demokracie, jak nezbytné oběti za jejich pohodlí a klidný spánek. Vzali nám pocit bezpečí a jakoukoliv možnost odporu. Jsme oběti jejich nepovedeného multikulturního experimentu jejich globální militantní politiky. Jsme oběti nadnárodních společností, bank a korporaci. Celá Evropa pláče až kvílí, trhaná na kusy, jako je oběť trhaná hyenami a to ještě za živa. Rozhodnutí privilegované menšiny se snaží zadupat naši identitu, náš lidský, ale i duševní rozměr. Zůstanou z nás pouze stíny. Pouze těla do kterých chodí duše spát. Nemáme nárok na odpor, na vlastní názor, berou nám vzpomínky na minulost a neustále mění jejich podobu.

Vnucují nám postoje a hodnoty, které ničí naše poslední kousky odporu proti bezpráví. Mění realitu v nereálnou přítomnost. Kamuflují pravdu, vytvářejí přeludy a jménem této propagandy nás ženou do útrob bestie. Očima jiných se díváme na skutečnost, která neexistuje, a když ano, udělají vše proto, aby nám tento pohled vzali. Jak to řekl jeden básník "Jak stádo na jatka nás ženou, přes nekonečně krásný sad ..." utápí nás nekonečném koloběhu, lží, lží a výsměchu z naší malosti. Jménem světového pořádku, jménem systému, kterému jste vlastně na obtíž pokud se jedná o vaše práva. Pro tento systém jste jen výrobní jednotkou, komoditou, která se dá vyčíslit. Naše životy pro ně nemají hodnotu.

Bezpečí občanů Evropy, nás Evropanů, je upřednostňováno před pohodlím, přistěhovalců, jsme poníženi na úkor někoho, kdo nenávidí naši kulturu, naše náboženství a způsob života, ale přitom miluje naše peníze. Jsme odtlačeni bokem na okraj zájmu, do propasti beznaděje a zoufalství.

Pokud se splní prognózy na tento rok, trochu se oteplí a uschnou cesty, do Evropy přijede dalších 4 až 10 milionů přistěhovalců. Tato nekonečná vlna bude růst do galaktických rozměrů. A já se ptám, mají všichni nárok na lepší život, když ten náš se jim tak příčí? Mají nárok na pohodlí našich domovů, právě těch, které budovali naši otcové a praotcové? Mají právo žít v naší společnosti, té společnosti pro kterou umírali naši předkové, nebo jen jednoduše přijdou a vezmou si co jim nepatří? 

Nikdo to nevidí, ale oni si to po kouskách už berou. Náš pocit bezpečí si už vzali v Kolíně nad Rýnem, ale i v jiných městech. Nevěřím, že to nikdo nevidí, nebo opravdu je to tak, že bílí lidé jsou přítěží, protože začínají myslet? Jiné ovce je třeba do tohoto stáda. Ovce s minimem vzdělání a jen se základními potřebami. A z Evropy zůstane jen země stínů.


Čas stínů

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře