Pověry strýčka Kubery 3

25. květen 2013 | 15.25 |

Pověry strýčka Kubery 3

Pavel Havlíček

Senátor Jaroslav Kubera 24. 5. 2013:

"Hybatelem toho, co se událo na magistrátu, jsou samozřejmě peníze, jako obvykle. Exprimátor Svoboda vyházel z městských firem hodně vlivných lidí, kteří mu to nikdy nezapomněli a chtějí mu to vrátit. Do toho snaha TOP 09 vyjít ze Svobodova stínu a motivy pro převrat jsou na světě. Myslím, že se velmi, ale velmi rychle ukáže, jestli je to izolovaná událost nebo je to Kalouskův signál, po němž bude následovat povalení koalice i na vládní úrovni. Divil bych se však, kdyby se ještě před řádnými volbami nechala ČSSD od Kalouska nalákat do této evidentní pasti a to jak na pražské, tak celostátní úrovni. Kalousek to totiž může kdykoli obrátit i proti nim. Copak si nepamatují na léta 2003-2005, kdy mával s jejich vládami a vydíral jejich politiky?

Já to vidím takto.

Bývá zvykem, že nějaký stát vyhostí například tři diplomaty a dotyčná země na to reaguje vyhazovem stejného počtu zaměstnanců ambasády. Proč by premiér Nečas TOP 09 nemohl vyhodit z vlády třeba ministry Hegera, Kalouska, nebo tu družinářku Hanákovou. Vláda by zřejmě dovládla do voleb a možná by to tak bylo celkově lepší."

____________________________

Strýčku Kubero,

velmi oceňuji Vaši vynalézavost. Divím se, že si těch Vašich geniálních nápadů ve vládě více nevšímají.

Souhlasím s Vámi v otázce názoru na Kalouska, protože on je skutečně tím Dr. Faustem, jenž klidně podepíše i smlouvu s ďáblem, jen když mu to přinese nějaký užitek, byť jen na krátkou dobu. Jenže to vše nedomýšlí až do kruté chvíle, kdy bude nucen odevzdat mu svou hříšnou duši. Potom mu už totiž žádné a kličky a smyčky nepomůžou.

Nečas ho nyní naštval tím, že ho označil za účetního, který je schopen pouze vypracovat účetní uzávěrku za jediný rok, přičemž neopomněl označit zároveň sám sebe za "státníka, vidícího do daleké budoucnosti". To mě od tohoto ubožáka opravdu pobavilo.

Jejich řeči jsou však jen směšné a trapné. Tragické je, že devastující následky jejich vlády bude na vlastních bedrech pociťovat ještě několik dalších generací, pokud vůbec někdo po nich dokáže tuto nešťastnou zemi zachránit před záhubou. Já mám pro Vás jeden lepší návrh, který všechny vaše spory vyřeší definitivně.

Já to vidím takto.

Místo toho, aby si tito panáci vzájemně vyřizovali své účty tím, že budou vyhazovat své oponenty z magistrátu a druhý z vlády, udělejte to rovnou tak, že odejdete všichni najednou. Tím nejvíce prospějete této zemi.

Vy jste totiž jeden za osmnáct, a druhý za dvacet bez dvou.

Jste všichni jenom jedna velká loupežnická banda, která přivedla naši zem ke katastrofě, jaká nás ještě nikdy nepotkala. Váš společný okamžitý odchod je to jediné, co nás může zachránit.

A jako největší podvodníci a zloději se pak opět spolu sejdete za mřížemi, kam také všichni patříte. Tam si pak klidně vyřizujte své účty až do smrti.

         

             Senátor Jaroslav Kubera                                                                      Autor: Hans Štembera

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře