Zblbli jsme a hrubnem

7. leden 2016 | 14.35 |

Zblbli jsme a hrubnem

Pavel Havlíček

"Ty pí.o, tak další zku.....j rok za náma, vole!"

Tato literární perla vyšla z úst, lépe řečeno z huby asi dvacetiletého mladíka, potácejícího se pod těžkým náporem chlastu či drog těsně po odpálení novoročního ohňostroje.

Podobné výrazivo slýcháme od  mladých lidí i jindy, tedy i ve dnech zcela všedních. Před ním by omdlel nejeden otrlý námořník, který by si naivně myslel, že ho jako mořského vlka co do sprostoty a otrlosti nikdo nemůže překonat. A ještě lépe znějí takováto slova z úst něžných dívek, které by člověk zařadil spíše do některého poetického románu o lásce, dokud ovšem neuslyší jejich hlasité poznámky, jimiž se mezi sebou baví, ale někdy dokonce i počastují lidi zcela neznámé, kteří si dovolí nějak se ohradit proti jejich zvláštním způsobům, přivádějícím okolí do těžko snesitelné situace.

Co ale čekat od dnešní mladé generace, jíž jdou příkladem naši vrcholní představitelé?

Tím, že jim dají jasně najevo, že v životě nemá cenu nic, než peníze.

Tím, že jim jasně řeknou, že se mají starat jen o svůj vlastní prospěch, a neohlížet se na druhé.

Tím, že dají najevo, že v této zemi není možno se dopracovat k majetku vlastní poctivou prací nebo nadáním, ale pouze podvodným či přímo zločinným způsobem.

Tím, že prohlásí diskuse o mravnosti a morálce za kavárenské kecy.

Tím, že veškeré výhody mají pouze vyvolení, a ostatní mohou akorát tak držet hubu.

Tím, že ani ti nejhorší zločinci, dopustivší se miliardových krádeží, zločinů, či dokonce vlastizrady, nejsou za to nijak potrestáni, a někteří z nich za to dokonce obdrží státní vyznamenání.

Tím, že v této zemi neplatí žádné zákony, kromě zákonu džungle.

Obviňuji z toho vás všechny, vládnoucí činitele, kteří jste se dopustili zrady na vlastním národu.

A především z toho obviňuji Vás, bývalý prezidente Klausi!

Protože Vy jste tohle všechno svou hanebnou privatizací a amnestií odstartoval a jste hlavním viníkem zločinu, který nemá v naší historii obdoby.

Současní a minulí vládní činitelé, mající na svědomí morální a ekonomickou katastrofu naší kdysi příkladné a prosperující země, se dnes předhánějí ve vzájemném obviňování z toho, kdo a kolik toho nakradl, namísto aby se snažili o nápravu tragických škod na ekonomickém i morálním potenciálu země, které během své vlády způsobili. A půjde-li to takto dále, stane se její současný zoufalý stav nevratným, a nikdo už jej nikdy nedokáže napravit. Až totiž všichni viníci zemřou, nebude už koho trestat.

Boží Desatero je pro současné vrahy morálky věcí zcela neznámou, a jediné, co dokázali, je rozkrást veškeré bohatství našeho státu, a stvořit přikázání jedenácté, které zní: "Nedokážeš!"

Při vzpomínce na hrdiny, kteří se po mobilizaci v roce 1938 hodlali statečně postavit Hitlerovi, aby s nasazením vlastního života bránili svou rodnou zem, je nám velice smutno.

Heslem, které si napsali i na naše pohraniční pevnosti, bylo: "Byli jsme a budem!"

Jenže tenkrát jsme ještě měli být na co hrdi a měli za co bojovat.

Měli jsme své hrdiny, svou krásnou rodnou zem, a vznešené ideály.

To, co z ní za těch 60 let dokázaly udělat celé generace diktátorů, konfidentů, estébáků, korupčníků, zlodějů a vrahů všech barev, je pouze ubohou troskou toho, co jsme kdysi chtěli dokázat.

A pokud se všech těchto likvidátorů slavné historie a bývalé slávy naší republiky nedokážeme zbavit, můžeme se s vyhlídkami na lepší budoucnost navždy rozloučit.

Zblbli jsme a hrubnem.

Vzpamatujme se, proboha, dokud je ještě čas!
*
*
*
Mobilizace 2

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře