Perličky z pojišťoven

3. leden 2016 | 16.19 |

Perličky z pojišťoven: Děti si hrály na bezdomovce. Kdy přijede degustátor?

Aktuálně.cz - 31. 12. 2015


Pojišťovna reklama 1

  

Projděte si výběr z kuriózních hlášení klientů tuzemských pojišťoven za uplynulý rok. Tipy poslaly Aegon, Allianz, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna a srovnávač ePojisteni.cz.

Sladký domov

"Požár v kuchyni vznikl od elektrického vařiče, u kterého si děti hrály na bezdomovce a posléze toho nechaly."

"Když jsem odcházel do práce a upravoval se před zrcadlem, tak jsem se chtěl i náležitě ocenit a sám sobě jsem se uklonil. Hlavou jsem narazil prudce do zrcadla ústy a ulomil si kousek zubu a současně se o střepy pořezal na rtu."

"Při vylézání z vany jsem uklouzl po mokrém povrchu a narazil jsem rozkrokem na hranu vany, způsobil jsem si pohmoždění varlat a šourku."

 "Na toaletě jsem rozesílala novoroční SMS. Při spláchnutí mi upadl telefon do záchodu."

"Zakoupil jsem kapry, dal je do vany a odjel do práce.

Bohužel jsem před odchodem zapomněl zavřít přívod vody."

Autookénko

"Protože řidič náhle zabrzdil před semaforem na červenou, dvě cestující upadly, další cestující si prokousla ret a jiná při pádu kousla druhou cestující do čela."

Poškozený, který se dovolal na zákaznickou linku, se dotazoval, kdy přijede nějaký "degustátor", aby nafotil jeho poškozené vozidlo.

"Když jsem dotankoval, s hrůzou jsem zjistil, že u sebe nemám žádné peníze. Odskočil jsem si tedy na toaletu, abych nastalou situaci promyslel. Nenapadlo by mě, že pracovníci benzínky mě tam omylem zamknou...," uvedl muž, který se poté snažil z benzinové stanice vylézt malým okénkem. "Jak jsem lezl po hlavě, spadl jsem a zlomil si obě klíční kosti."

Řidička si chtěla pustit rádio, ale omylem nastartovala, vozidlo popojelo a narazilo do betonového ohrazení. Protože však na vině nebyl přehmat, ale alkohol, pochybení přišlo řidičku velmi draho.

Rekreace

"Příplatek za pyramidy jsem zaplatil, průjem jsem měl pozitivní, takže požaduji náhradu za nevykonaný zážitek," rozčiloval se klient nad "nevykonaným zážitkem" kvůli v Egyptě poměrně běžným zdravotním problémům.

"Když jsem přijela za dětmi na chalupu k rodičům, přivezla jsem jim zákusky. Starší syn zákusky rychle uloupil a běžel s nimi přes zahradu do zahradního domku, kde se zamknul, v tom naběhla do dveří moje mladší dcera a začala se dožadovat zákusků bušením na skleněné dveře. V tom probouchla sklo a pořezala se na zápěstí."

Při řešení pojistky za poškozené čerpadlo viděli zaměstnanci pojišťovny mnohem více, než chtěli. "Fotografie, které nám pán poslal, byly přímo z napuštěného bazénu. Metr za tím čerpadlem stál pózující pán bez plavek. A když říkám pózující... u snídaně se na to zkrátka dobře nekoukalo. Dostáváme tedy i dokumentaci, kterou nepožadujeme," říká s úsměvem likvidátor Allianz Lukáš Turek. "Ale čerpadlo bylo nakonec vyplaceno, škoda uzavřena."

Trojitý Rittberger na rybníku Žabakor

"Při odklízení potkana, v domnění, že je mrtvý, hlodavec náhle ožil a kousnul mě do palce levé ruky a způsobil mi tržnou ránu."

 "V osudný den byly skvělé podmínky. Mrzlo jako blázen, vydal jsem se proto na rybník Žabakor. Povrch rybníka byl perfektně zmrzlý a při jízdě na bruslích jsem se kochal přírodou. Na to, že jsem 16 let nestál na bruslích, jsem válel skvěle. V osudové chvíli jsem si připadal, jako kdybych skočil trojitého odpíchnutého Rittbergera, avšak místo dopadu na brusle jsem dopadl na lebku. K tomu všemu se mi tam připletla ještě ruka a bylo hotovo. Dopad byl tvrdý. Připadal jsem si, jako kdyby mi dal Tyson pěstí a ještě mi u toho zlomil ruku. Z tržné rány na hlavě se hrnula krev proudem. Stačilo mít po ruce kyblíček a večer byla prdelačka. Poté jsem se vydal hledat lékařskou pomoc."

"Při vyučování – fyzika – měřila obsah desky lavice a zakopla o nohu spolužačky, která právě měřila šířku lavice."

Domácí mazlíčci

"Můj pes ukradl jinému psovi gumový míček, pes po mém psu vyjel a ten leknutím míček sežral. Jeli jsme na veterinární stanici a snažili se vyvolat zvracení, ale bez úspěchu. Náš pes musel být operován a míček se podařilo vyjmout - byl zcela neporušený."

 "Při předvánočním úklidu jsem sundavala květiny z parapetu, mezi fialkami a begoniemi mam i pár darovaných kaktusů, i ty jsem položila na podlahu a začla umývat okna. Když jsem seskočila ze židle na zem, tak jsem přímo skočila na ty kaktusy."

Pan Stanislav se živí jako veterinář. Jednoho dne se nabídl, že se cestou domů staví u lidí, kterým den předtím jeho kolega operoval břicho jezevčíka a provede převaz, aby s ním nemuseli jezdit znovu do města do ordinace. Aby pes při převazu tolik netrpěl, navrhl majitelům, že ho na chvíli uspí. Jezevčíkovi ránu převázal, a zatímco čekal, než se probere, všiml si, že domácí mají v kleci papouška, který se mu nezdál v dobré kondici a navrhl mu aplikovat vitamíny a jakási léčiva injekčně. Bohužel zvolil nevhodnou kombinaci pro papoušky a papoušek zkolaboval a už ho neoživil. Co bylo ale ještě horší, nikdy se už neprobral ani pes, protože mu aplikoval příliš velkou dávku sedativ na jeho váhu. Tak se stalo, že při jedné návštěvě veterináře v domácnosti přišli majitelé o oba své domácí mazlíčky. Naštěstí pro něj měl alespoň sjednanou pojistku odpovědnosti z výkonu povolání.

Se zaplacením pojistného se někdy může zpozdit každý. Pojišťovny mají celou řadu způsobů, jak klientovi rychle opomenutou platbu připomenout. Například e-mailem. A na jeden takový zareagovala paní Světlana následující e-mailovou zprávou: "V tom případě bych Vás poprosila o zaslání poslední faktury na pojištění bydlení, můžete i emailem. Faktura se ke mě nedostala, předpokládám, že mi ji zase rozkousal pes :), zní to směšně, ale je to tak".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře