Ručník končí

24. květen 2013 | 08.27 |

Ručník končí

Kdo teď povede Prahu hu-hu-huuu?

23.5.2013 Respekt.cz

Další zprávy z magistrátu.

Už několik hodin po pádu pražského primátora Bohuslava Svobody z ODS může být jasné, kdo povede dál metropolitní magistrát, píše server iDnes.cz. Premiér a šéf ODS Petr Nečas se nechal slyšet, že pád zavinila "Hu-Hu dohoda", takže by mohla vzniknout i stejnojmenná koalice. A zelení prý volají po nových volbách. Podle Nečase za Svobodovým pádem stojí domluva mezi Tomášem Hudečkem z TOP 09 a Petrem Hulinským z ČSSD.

"Je to evidentní krok udělaný v koalici TOP 09, ČSSD a KSČM. Dochází k vytváření dohody pánů Hulínského a Hudečka, čili nám tady vznikla jakási Hu-Hu dohoda, na základě které bude vytvořena Hu-Hu koalice," uvedl Nečas. Už ve středu se dosavadní koaliční partner občanských demokratů nechal slyšet, že další řešení bude hledat s ČSSD. Večer se sejdou šéfové zastupitelských klubů Jiří Vávra (TOP 09) a Miroslav Poche (ČSSD). Na vytvoření koalice se podle Vávry zatím nedohodli, topka chce mít dohodu hotovou do jednoho až dvou týdnů. Na novou dohodu si obě strany pochopitelně připijí známým Huhu koktejlem.

___________________________

Tak primátor Svoboda, zvaný Ručník, končí. A s ním zároveň také Mýdlo. No, není divu, když mu s ním předtím namydlili schody.

Teď už mu nepomůže, ani kdyby si dal inverát do nafeho fafofifu.

Když čte člověk tyto zprávy, připadá si opravdu jako v tom filmovém komiksu "Čtyři vraždy stačí, drahoušku!".

Nikdy jsme si ale nepomysleli, že tenhle příběh se může udát i ve skutečnosti. Jsou tady všechny hlavní postavy, jako v tomto filmu. Dějištěm tohoto dramatu se stala pražská radnice, kde už spolu dlouho bojují dvě mafiánské bandy o vedoucí pozici. Kostlivců, kteří vypadávají při každém otevření jakékoli skříně, je tu také dostatek. Například tunel Blanka, kauza Opencard a další. Je tady i velký orchestr, složený z vrahounů, kteří sice neumějí do svých nástrojů ani fouknout, zato jsou schopni kdykoli kohokoli zastřelit.

Momentálně to vypadá, že další obětí bude odvolaný primátor Svoboda, tento kladný hrdina, jenž chtěl podstoupit boj s místní kmotrovskou mafií, která celý magistrát ovládá, a přitom hlavní město okrádá, kde se jen dá. Snažit se o nápravu tohoto stavu bylo od něho, jak vidno, hodně naivní. Není tudíž divu, že poprava takovéhoto snaživce byla pro tuhle sehranou partu kriminálníků naprostou hračkou. Nebylo pro ně žádným problémem sestřelit ho jako vrabce, a ještě z něj učinit hlavního viníka miliardových podvodů, které ve skutečnosti spáchali jeho předchůdci.

Ale byla to jen jeho chyba. Muselo mu přece být známo, že poctivý člověk je dnes přece u nás všude předem odsouzen k likvidaci, a zejména v prostředí tak protřelých zločinců, jimiž pražský magistrát oplývá.

Ale dobře mu tak. Měl odolat svým touhám po moci, a zůstat u své původní profese gynekologa. Dnes mu zbývá jen nostalgicky poznamenat: "Zlatý prciny!"

Nakonec tedy dopadl přesně jako šéf jedné z těch band z jmenovaného filmu, který, ač předtím v lítém boji přišel o umělý chrup, stačil sice ještě hrdinně zvolat: "Dej fem ten fek, nebo fi fynem fmrti!"

O několik chvil později však umírá v oné památné přestřelce v podzemních garážích. Jeho poslední slova byla: "Jfem ftřelen!"

Jsme nesmírně vděčni režiséru Oldřichu Lipskému za tento skvělý scénář, a hercům za to, jak výborně své role zahráli. Byla to tenkrát opravdu dobrá zábava.

Veliký rozdíl však bohužel spočívá v tom, že tohle je pouze špatná současná tragédie, v níž nehrají skvělí herci, nýbrž sprostí mafiáni osobně, a člověk by nad ní buď hořce zaplakal, nebo se šel rovnou zastřelit.

(PHK)

           

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře