Ransdorfiáda 3

12. prosinec 2015 | 21.33 |

DŘE ASISTENTKA  EUROPOSLANCE RANSDORFA TAKÉ JAKO KŮŇ?

ROMAN MÁCA


Ransdorf+Suchá


Pravý prostor – 12.12.2015


25pt; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">Helena Suchá, jméno asistentky Miloslava Ransdorfa, které se se související kauzou stále více objevuje v médiích. Na chod, respektive existenci, europoslancovo kanceláře a zákulisí osoby Heleny Suché se zaměřil expres.cz.


Je tak dotyčná další pomyslnou "Janou Nagyovou", která díky "dření jako kůň" dosahuje řekněme nadstandardních příjmů? Expres.cz se ve svém článku Ransdorfova asistentka Helena Suchá: Žije v luxusu a sousedé ji neznají na tuto osobu a její aktivity zaměřil blíže.


Helena Suchá se již v hledáčku novinářů objevila dříve ve spojitosti s koupí europoslancova bytu, kdy ho de facto vysvobodila od finančních problémů a případných exekucí. Jaké jsou ale další aktivity a zázemí vedoucí Ransdorfovo kanceláře? A existuje vůbec ona kancelář fyzicky?

Expres.cz popisuje, jak se redaktoři vypravili onu kancelář hledat. Ta se má podle oficiálních stránekMiloslava Ransdorfa nacházet v pražských Košířích. Nicméně na místě žádné stopy po kanceláři redaktoři nenalezli a na dané adrese dotazovaní nájemníci rovněž uvedli, že o takové kanceláři nevědí a europoslance zde nikdy neviděli. Toto zjištění získává trpkou pachuť vzhledem k tomu, že europoslanec může pobírat na provoz kanceláře zhruba 118 000 korun měsíčně, jak uvádí expres.cz. A mohli bychom se v této věci od europoslance dočkat pochybení, že by např. pobíral finance na neexistující kancelář? Z mého pohledu ano. A to z důvodu, že Miloslav Ransdorf byl již dříve přistižen při "čachrech" s poslaneckými náhradami. Tomuto případu jsem se věnoval v článku Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi

, ve kterém naleznete také ono kompromitující video.

Redaktoři se následně vydávají do západočeských Blovic, kde Helena Suchá žije. Na dané adrese nachází zrekonstruované venkovské sídlo s krytým bazénem, jezírky, basketbalovým hřištěm atd. Výpravě se také daří na místě Suchou potkat, když zrovna vyjíždí z vrat ve svém "lidovém vozítku" značky Volkswagen. Dotyčná z tohoto setkání ale šťastná opravdu není a se slovy "Vypadněte odsud, vy hyeny!" novináře odhání a odjíždí.

Expres.cz rovněž odkazuje na působnost Heleny Suché jako jediné jednatelky společnosti SP consulting, spol. s.r.o. (výpis z obchodního rejstříku naleznete zde

). Osobně musím říci, že již název "consulting" mě v této věci nijak nepřekvapuje. Právě konzultační a poradenská činnost má jakousi zvláštní přidanou hodnotu, která je problematicky uchopitelná a ověřitelná. Poskytování těchto služeb je také často využíváno k "vývodům peněz". Uzavřete smlouvu o poradenství a pak jen posíláte faktury. Prodáváte tak cosi "neviditelného" a za to inkasujete peníze.

Pokud se blíže podíváme na předmět činnosti oné společnosti, např. na portálu firmy.cz nalezneme tuto informaci:


Ransdorf příl.1


Předmět činnosti SP consulting (firmy.cz, výřez Roman Máca)

Můžeme tak zjistit, že SP consulting nabízí podnikatelské a manažerské poradenství a také nabízí zajištění žádostí o dotace z EU. Tedy dotací z veřejných prostředků na projekty, které jsou často problematické vzhledem např. k předražení, manipulaci interních výběrových řízení v rámci projektu, neefektivnosti vynaložených prostředků apod.

Dalším zajímavým okruhem činnosti SP consulting je příprava kompletního PR pro firmy.

Kompletní PR služby tak nabízí společnost, která např. nemá ani vlastní webové stránky (základ PR prezentace firmy) a která pro komunikaci s klienty využívá email od společnosti seznam.cz.

Ransdorf příl.2


Seznam kontaktů SP consulting (firmy.cz, výřez Roman Máca)

Další zvláštností, se kterou jsem se během tohoto šetření setkal, je uvedené telefonní číslo

firmy (zvýrazněno v červeném políčku). Číslo, jak se můžeme přesvědčit níže, se shoduje s telefonem Heleny Suché uvedeným na oficiálních stránkách europoslance Ransdorfa.


Ransdorf příl.3

Seznam kontaktů (ransdorf.com, výřez Roman Máca)

Tuto skutečnost zmiňuji z důvodu, jelikož provoz telefonu vedoucí kanceláře europoslance je jistěuznatelným nákladem pro EU. Otázkou je, zda je tato položka rovněž uznatelná, pokud je telefonproplácen EU, a je současně využíván k podnikatelským účelům paní Suché, čemuž shoda obou zdrojů nasvědčuje.

Záhadou pro mě zůstává, jaké má SP consulting hospodářské výsledky, jaké má klienty zejména ve spojitosti k veřejným prostředkům (dotace EU), či jestli má nějaké reálné zaměstnance a neexistuje tak pouze "na papíře".

A jaký z toho mám dojem já? Právo na názor má jistě každý, a aniž bych chtěl danou osobu či společnost nějak pošpinit, celkově na mě SP consulting působí, že díky osobní provázanosti jednatelky s politickými strukturami pomáhá klientům získávat veřejné prostředky. S těmito klienty uzavírá smlouvy o poradenství, jejichž předmět plnění, je problematicky ověřitelný a v jeho rámci je tak vypláceno jakési "poděkování za pomoc". Ale ještě jednou uvádím, že jde pouze o můj dojem, jakým na mě, vzhledem k získaným informacím, daná společnost působí.

Co říci závěrem? Osobně doufám, že kontrolní mechanismy EU si posvítí na (ne)fungování europoslancovy kanceláře a finanční úřad popř. tzv. hospodářská kriminálka se zaměří blíže na aktivity SP consulting, spol. s.r.o.

Vážení, takto si budovatele světlých zítřků a bojovníky za práci a sociální jistoty pro každého opravdu nepředstavuji. Takto, soudruzi, ten socialismus nevybudujeme!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře