Těžký zločin na postižených dětech

22. květen 2013 | 17.27 |

Těžký zločin na postižených dětech

3.5.2013 - Parlamentní listy

Petice, která vznikla na webu Jednej.cz a kterou je možné podepsat také na Facebooku, má za cíl zabránit uzavření komplexu dětské léčebny Vesna v Janských Lázních. V této chvíli ji podepsalo téměř 8 tisíc lidí.

"Vedení SLL Janské Lázně rozhodlo, že v září 2013 dojde k uzavření komplexu dětské léčebny Vesna. Péče o děti by měla být přestěhována do jiného objektu, který má však mnohem menší kapacitu a jeho okolí není příliš vhodné k pohybu dětí. V květnu se má propouštět 100 zaměstnanců, z toho bude 80 lidí ze zdravotnického personálu," píší iniciátoři petice.

Celá petice ZDE

Zařízení navrací děti zpět do života

Hospodaření SLL skončilo loni propadem a první čtvrtletí letošního roku ztrátu jenom prohloubilo. "Situace přineslo obecně zkrácení a ztížení dostupnosti pojišťovnami hrazených lázeňských pobytů. Kvůli tomu jsme za poslední tři měsíce měli v porovnání se stejným obdobím loňského roku poloviční tržby. Propad se snažíme mírnit z rezerv," uvedl dříve ekonomický náměstek ředitele janskolázeňských SLL Jaroslav Mrázek.

Konec Vesny a potažmo SLL Janské Lázně znamená uzavřít v Evropě ojedinělé zařízení schopné vracet nemocné děti do normálního života. Snaha odvrátit možnou zkázu SLL Janské Lázně a hlavně léčebny Vesna vedla veřejnost k petici podepsané za necelý týden skoro 2,5 tisíci lidmi. Šetřit na dětech? Fuj! "S touto situací se nehodláme smířit. Vesna byla, je a doufáme, že i bude jedna z nejlepších dětských léčeben pro handicapované děti. Proto žádáme vedení SLL Janské Lázně, aby hledalo taková úsporná opatření, která povedou k zachování lázeňské péče pro děti v kompexu Vesna," píše se na webu Jednej.cz. Mnoho emotivních příspěvků se objevilo také v diskuzi.

"Kterého našeho potentáta známý má zájem na úkor zdraví dětí provozovat na atraktivním místě J.Lázní svůj hotel? Úspory ve zdravotnictví jsou jen obezličkou. Víc by se ušetřilo, kdyby zrušili třeba pražskou UVN. To nehrozí, protože tam sami spěchají s kdejakou bolístkou, že? Zrušit Vesnu je opravdu hnus. Ale proč to nezkusit, když to lidi vydrží," napsal jeden z přispěvatelů.

"Banda je to!!! Šetřit na dětech! FUJ! Styďte se! Je mi z toho špatně co se tady děje... Sama jsem v dětství jezdila do lázní, měla jsem astma a jedině kvalitní péče a léčba dokáže zázraky a zlepšit zdravotní stav. Dnes se již neléčím. Mám malého syna, předpoklady z rodinné anamnézy tu jsou, že by také mohl trpět na toto onemocnění a onemocnění DC mívá často. Je mi z toho smutno..." uvedla další pisatelka.

______________________________________

Už jsme v této zemi byli svědky neuvěřitelných zlodějen a lumpáren všeho druhu, ale to, k čemu se tentokrát chystá naše vláda, je snad ten nejhorší zločin, jaký se dá spáchat. Protože je namířen proti našim dětem, a ještě k tomu těžce nemocným.

Uzavřít totiž naši jedinou specializovanou dětskou léčebnu v Janských Lázních, kde se léčí těžce postižené děti po obrně a jiných nemocech pohybového systému, to přece nemůže žádná vláda na světě dopustit, pokud se jí jedná o to, aby jim umožnila po vyléčení vrátit se do normálního života, anebo alespoň zmírnit následky, které jim jejich nemoc způsobila.

Pro mnoho takto postižených dětí a jejich rodiče to byla jediná naděje, jakou do budoucna měli. Tato vláda však o ničem nechce ani slyšet, a tuto jejich poslední šanci jim nemilosrdně sebere.

Je zřejmé, že jakémusi papaláši se zachtělo zřídit si v tomto objektu svůj hotel, a tak jdou všechny ohledy stranou.

Ministr zdravotnictví vyhodí současného ředitele Romana Koudeleho pro jeho tzv. neschopnost vyhovět nesmyslným podmínkám, které přes veškerou jeho snahu a jeho dobré kvality nebylo možné splnit.

Na jeho místo dosadí jistého krizového manažera Josefa Šimurdu, který se již minulosti "proslavil" tím, že pohřbil nemocnice v Náchodě a v Pardubicích.

Jaký bude výsledek? Samozřejmě ten, že i tato léčebna také definitivně zkrachuje a jakýsi mizera bude mít volné ruce k tomu, aby za babku zakoupil celou léčebnu včetně zařízení, které pak rozprodá, a zřídí si v objektu luxusní hotel, čímž nejen okrade o miliardy naše zdravotnictví, a tím si zajistí pro sebe blahobytný život, ale zároveň především zničí poslední možnost vyléčení těm malým nemocným chudáčkům, kteří byli na této léčebně životně závislí.

Co je tohle za lidi, jestliže jsou schopni konat takové zlo a spáchat takovýto do nebes volající zločin na našich dětech?

Nenapadá mne žádný jiný podobný typ člověka, než smutně proslulý válečný zločinec Dr. Mengele.

                                                                                                                                                                                                                   (PHK)

             

DĚTSKÁ LÉČEBNA VESNA

DL Vesna je umístěna v krásném, klidném přírodním prostředí, které propůjčuje léčebně vysloveně horský ráz. Výhodou dětské léčebny je to, že všechny složky léčebné péče jsou poskytovány v jednom objektu. Léčebna má 7 lůžkových oddělení podle věku dětí, dvě rehabilitační oddělení, základní a mateřskou školu, klubovny pro zájmovou činnost dětí, kino, moderní tělocvičnu. Balneoprovoz je rozdělen do dvou skupin podle věku dětí a jeho součástí je moderní termální bazén se zvedacím dnem. Bezbariérové řešení a vnitřní vybavení poskytuje komfort i imobilním dětem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře