Kdo s kým a proti komu?

2. prosinec 2015 | 21.24 |

Kdo s kým a proti komu?


blog.iDnes.cz - 2. prosince 2015


Jaroslav Čejka 1

Jaroslav Čejka


Jsem za války narozený otec pěti dětí a dědeček devíti vnoučat, vášnivý čtenář, rybář a houbař, ale také polymorbidní pacient a scrabbloholik. Za svůj život jsem vystřídal osmnáct zaměstnání, poznal deset různých povolání a publikoval na 40 knih a divadelních her. Zatím posledními jsou detektivní "dekameron" Zvěrolékařka na stopě (spáchal jsem ho spolu s MVDr. Karolinou Svobodovou pod svým detektivkářským pseudonymem Michal Fieber), groteskní próza Prosranej život a politicko - erotický retroromán Most přes řeku zapomnění.


Naši komentátoři mi připomínají ty dva předlistopadové české ekonomy, z nichž první si povzdechl: "Kam ta naše ekonomika spěje?" načež druhý se nabídl, že mu to vysvětlí." "Díky," řekl ten první, "ale vysvětlit to umím taky..."

Já taky umím manželce vysvětlit kam naše republika spěje, ale tomu, co se u nás, v Evropě a ve světě děje, nerozumím už vůbec. Denně poctivě sleduji televizní noviny i různé diskuzní pořady, hltám novinové i časopisecké komentáře, čtu blogy svých kolegů, ale jenom mi z toho jde hlava čím dál tím víc kolem.

Islámský stát sám sebe prohlašuje za nepřítele všech jinověrců i nevěřecích a hrozí jim likvidací. Je to tedy nepřítel i všech občanů České republiky s výjimkou těch pár tisícovek muslimů, kteří u nás také žijí. Logicky vzato by měli být našimi přáteli všichni nepřátelé Islámského státu, kteří proti němu bojují, tedy Američané, Francouzi, Íránci, Kurdové, Rusové i syrští vojáci věrní Asádovi, zatímco za nepřátele bychom měli považovat ty, kteří Islámský stát a další islamistické teroristy podporují, nebo bojují proti našim přátelům. Jenže Spojené státy se přátelí se Saudskou Arábii, která většinu islamistických organizací podporuje, nebo se dokonce podílela na jejich vzniku, Turecko bojuje proti Kurdům, Írán je nepřítelem Spojených států, Asád jakbysmet a Rusko je prý nepřítelem USA, Evropské unie a celého paktu NATO. Izrael je pro změnu nepřítelem všech Arabů, tedy i těch, kteří bojují proti islámským teroristům, zato je však naším i americkým přítelem...

Zaplať pámbu, že už jsem hezkých pár let v důchodu a navíc mám dobře schovanou modrou knížku, protože jinak by se mohlo stát, že by mě má vlast ještě povolala do zbraně a vyslala bojovat proti někomu, o kom jsem si do nedávna myslel, že je to náš spojenec či přítel, nebo naopak po boku někoho, o kom jsem se mylně domníval, že patří k našim nepřátelům.

Pak by mi nezbylo nic jiného, než roztrhat a zahodit povolávací rozkaz podobně, jako to udělala většina západních Ukrajinců, když se je jejich vláda pokusila mobilizovat je proti Rusům a východním Ukrajincům.

Ale to je, jestli se nepletu, trestný čin.

Někdy se modlím, aby si mě už pámbu vzal k sobě. Ale vypadá to, že v nebi o mě jako o vlažného ateistu nemají zájem. A v pekle taky ne. Ostatně co by tam asi tak dělali s takovým pitomcem, který, ač nevěřící, celý život dodržoval desatero božích přikázaní - tedy s výjimkou toho beznadějně vyšlého z módy: "Nesesmilníš!"

Takže mi asi nezbude než počkat, až si mě najde peklo na zemi, které, jak se zdá, pomalu ale jistě nastává...

Angela Merkelová 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře