Prezident ztrácí paměť

26. listopad 2015 | 13.19 |

‚Konvičku jsem viděl poprvé.‘ Dřív o něm Zeman mluvil jinak

Echo24   26. listopadu 2015

Šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičku jsem na Albertově viděl poprvé. A ani jsem nevěděl, že se jmenuje Martin... Takto prezident Miloš Zeman popisuje své společné vystoupení s předákem českých islamofobů během vzpomínkové akce 17. listopadu, kdy oba na pódiu zpívali českou hymnu. Za to jej kritizoval i premiér Sobotka, který se pozastavil nad tím, že prezident vystupuje "na shromáždění xenofobní sekty". Zeman v rozhovoru pro čtvrteční MF DNES takovou kritiku označil za "klukovskou drzost".

"Nebráním organizátorům, aby pozvali na pódium kohokoliv, protože nejsem ani cenzor, ani kádrovák," uvedl Zeman v rozhovoru, jehož úryvky byly zveřejněny na serveru iDnes.cz a na Facebooku. A odmítá i to, že se vzpomínka na události 17. listopadu změnila v oslavu jeho osoby – všude byly unifikované plakáty "Ať žije Zeman" a v davu převažovali jeho příznivci. "Nejsem takový narcis, abych organizoval demonstraci na moji podporu," tvrdí Zeman v citovaném rozhovoru.

Zde také tvrdí, že Konvičku vlastně nezná. "Na Albertově jsem ho viděl poprvé v životě." uvedl. Koncem června ale v jiném rozhovoru – pro Parlamentní listy – o šéfovi Bloku proti islámu vcelku obšírně mluvil. "Je terčem kritiky pana rektora Grubhoffera, který je pověstný tím, že v době prezidentské kampaně nosil placku s Karlem Schwarzenbergem. Já uznávám právo pana docenta Konvičky jako svobodného občana ČR vyjadřovat svůj názor, a to bez ohlednu na to, zda s tímto názorem souhlasím nebo ne," uvedl tehdy Zeman. A na otázku, jak hodnotí Konvičkův boj proti islámu, dodal: "Já také nechci islám v České republice, ale pokud uvažoval o založení nějaké politické strany, jenom upozorňuji, že každá politická strana, má-li mít naději na úspěch, musí mít nejenom negativní, ale i pozitivní program."

Zeman+Konvička+Černoch
Bory čumí po skalinách... a my s nimi!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Prezident ztrácí paměť saxana 26. 11. 2015 - 21:10