Gratulace do Polska

26. říjen 2015 | 12.56 |

Gratulace do Polska


Jiří Fiala- Revolta

Ing. Jiří Fiala

K 213 - 25. 10. 2015 

Polský státní znak

V polských volbách s obrovskou převahou zvítězila pravice, tedy strana Právo a spravedlnost - dva pojmy, které i nám, v Čechách, nesmírně scházejí.

Tedy - ani ne tak ty pojmy, jako spíše jejich obsah.

Lze ocenit i objektivitu předvolebních průzkumů, které neuvěřitelné - 40-ti procentní - vítězství této strany předvídaly - a nespletly se ani o píď.

Rusové tak sklidili, co si u Smolenska před více jak pěti lety sami zaseli, když za podivných okolností zlikvidovali - již podruhé v historii - prakticky celou polskou elitu, letící tam vzpomenout právě oné likvidace první.

Našim severním sousedům upřímně gratulujeme k této šťastné volbě, přejeme jim, aby tato volba nejen splnila, ale ještě i předčila jejich současná očekávání - a našemu národu přejeme, aby i on dokázal v brzké době vybudovat podobnou a podobně silnou pravicovou stranu, jež by se stala oprávněným postrachem všeho levicového hnusu, který tuto zemi již nejméně 60 let táhne ke dnu.

Současně se nebudeme ani tajit tím, že polskou pravici považujeme za svého přirozeného - a geograficky nejbližšího - spojence, se kterým rozhodně počítáme do budoucna.

Chápeme i zděšení současné levicovo-populistické české politické reprezentrace, která s obavami slyší zpoza severních hor svůj klinkající umíráček.

Vývoj u našich severních sousedů dnes budí značné a oprávněné naděje i v našich občanech - stejně, jako kdysi budil v Polácích oprávněná očekávání vývoj dubčekovského Československa.

Lech Kaczynsky zvítězil

Jaroslaw Kaczynski, předseda strany Právo a spravedlnost  - bratr Lecha Kaczynského, který tragicky zahynul u Smolenska

echo24.cz/a/ifFLy/polsko-otaci-doprava-opozice-muze-zacit-slavit

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384470-prognozy-se-naplnily-polske-volby-vyhrali-konzervativci.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře