Příteli šlo o život

25. říjen 2015 | 16.28 |

Příteli šlo o život

Pavel Havlíček


V nedávné době se můj přítel, skvělý, charakterní a přátelský člověk, dostal do situace, kdy mu šlo o život. Při pravidelné vyjížďce na kole se mu udělalo špatně, upadl do bezvědomí, a od té chvíle si nic nepamatuje.

Poté, co spadl s kola a bezvládně ležel pod ním, mu nikdo z lidí, nalézajících se v tu chvíli v jeho blízkosti, nepomohl. Všichni jen postávali okolo a přihlíželi nešťastné události... Nikoho z nich nenapadlo, že je potřeba ihned zasáhnout, protože tu jde o život.

Možná, že jste už něco podobného zažili - a zajímalo by mně, kdo z vás by byl ochoten a schopen v takové těžké chvíli pomoci svému bližnímu. 

Nebýt dvou statečných policistů, kteří se naštěstí brzy objevili a ihned zahájili jeho oživování, už by můj přítel dnes mezi námi nebyl.

Chvála Bohu se jim to podařilo, a já spolu s vámi mu dnes mohu blahopřát k tomu, že zůstal naživu a vlastně se podruhé narodil.

Můj přítel tedy naštěstí přežil díky jejich zásahu a následné péči lékařů na ARO v místní nemocnici. Jakmile jej odsud propustili, zašel na místní policii a vyhledal své dva statečné zachránce, aby jim poděkoval. A to je další výjimečný čin, který zaslouží nejen můj velký obdiv – protože i takových se bohužel vyskytne jen málo.

Přikládám nyní článek, který k této dramatické události se šťastným koncem vyšel v deníku MF dnes.
 

www.email.cz/download/i/rfJpKpYU8i4kFIpXYU3_TJE1ckjwVLNJLjt6bClNxd8cr3g06X960ktezaDXalmsUnbluNw/52DF89B7.jpg

Ahoj Franto,

děkuji Ti za příznivé zprávy o Tvém zdravotním stavu. Dost mě ta tvá nehoda vyděsila, ale hlavně, že všechno dobře dopadlo. Líbilo se mi, jak jsi věc prezentoval v novinách, a myslím, že si ti dva policisté Tvé poděkování opravdu zaslouží. Je třeba vyzvednout lidi, kteří v kritické chvíli vědí, co je potřeba udělat, a nestojí jen stranou, přihlížejíce dramatické situaci jen ve snaze shlédnout senzaci a pak o tom doma vyprávět.

Vážím si lidí, kteří něco takového dokážou - ale je jich velmi málo, a člověk musí mít štěstí, aby v kritické chvílí byli nablízku. - Ty jsi na takové štěstí díky Bohu měl, a to jsem rád, protože si myslím, že je to dobře, když Bůh pomůže dobrým a potřebným lidem.

Celkově mohu říci, že v poslední době jsem došel k názoru, že budu dělat jen to, co považuji za důležité jak pro mne, tak pro druhé. To znamená snažit se pomáhat těm, kdo si to zaslouží - protože nic jiného není na světě důležitější, než štěstí lidí, mně blízkých... A těch není tolik, abych to nezvládl.

Ti, kdo člověka jen využívají k osobnímu prospěchu a nedokážou mu vrátit to, co do nich v dobrém úmyslu vložil, za to rozhodně nestojí!

Nevím, kolik času mně osobně ještě zbývá, a proto si zatraceně rozmyslím, komu jej budu věnovat.

Myslím, že z mých článků je Ti je jasné, kdo jsou - nebo byli - ti, o nichž tu mluvím. Ti, kdo v životě udělali také něco pro mě. V životě jsem jich poznal jen pár, ale udělám všechno pro to, abych jim dal to nejlepší, co ve mně je, jen aby se cítili šťastní - a tím zároveň budu šťasten i já.

Dej Bůh, ať se mi to podaří!

Zdraví Tě

Pavel  

Franta Švamberg 2

Když jsme letos v zimě byli s přítelem Frantou na zabíjačce u přátel v Čimelicích, nenapadlo nás, jaké drama jej na podzim potká...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře