Petr Havlík čelí vyhrožování a útoku

20. říjen 2015 | 08.30 |
Kritik Babiše Petr Havlík čelí vyhrožování a útoku

Petr Havlík (1959) je původní profesí pedagog, po listopadu 1989 mluvčí Občanského fóra, poté šéf volební kampaně OF ve volbách 1990 v severomoravském kraji, poradce ministra financí, zakladatel ODS, tajemník HK ODS, šéf volebního štábu ODS ve volbách 1992, s ODS se rozešel v roce 1993, koordinátor volebního týmu ODA 1995-1996, poradce slovenské SDKÚ 2001-2002, v roce 2009 založil politickou stranu Občané.cz, v roce 2011 spoluautor výzvy NEO 2011 (společně s Janem Hnízdilem), v roce 2013 zakladatel týmu Klausovavelezrada.cz ohledně amnestie VK, člen výboru občanské iniciativy Vraťte nám stát, člen výboru platformy Svobodu médiím, člen neformálního sdružení Pátečníci při Prague business club.

Autor projektu Mapování.cz, spoluautor 4 knih, pravidelně vystupuje v různých médiích a publikuje na svých blozích (aktuálně.cz, idnes.cz).

Petr Havlík v poslední době na přednáškách detailně popisoval agresivní a tunelářské metody podnikání současného ministra financí Andreje Babiše. Je ovšem ostrým kritikem nejen Babiše, ale oligarchické moci obecně. 

Petr Havlík 4

Petr HavlíkSvobodné fórum  - 17.10.2015

Jeden z nejzásadnějších kritiků režimu Andreje Babiše, někdejší spoluzakladatel a manažer Občanské demokratické strany Petr Havlík čelí vyhrožování. Ve čtvrtek večer zjistil, že mu neznámý pachatel nařízl pneumatiku u vozu tak, že by mohl havarovat. Petr Havlík nám předal k případu toto stanovisko, které zde publikujeme:

Večer 15. 10. jsem si při příchodu ke svému autu všiml, že z ráfku předního levého kola trčí zapíchnutá ulomená větev, když jsem jsem tu větev vytáhl, tak na ní byl napíchnutý kousek papíru a na něm byl červený vykřičník. Dal jsem tu větev pryč a opatrně jsem se rozjel, po krátké chvíli jsem zjistil, že kolo uchází. Zastavil jsem a bylo jasné, že plášť kola je naříznutý. Dojel jsem téměř po ráfku do garáže a došlo mi, že se stalo něco vážného. Druhý den mi bylo řečeno, že jsem měl štěstí, že to kolo ucházelo, neboť při plné rychlosti a pomalejším ucházení by to mělo fatální důsledky. Asi proto do toho ráfku někdo zapíchl tu větev, jako varování.

Musel jsem z této záležitosti vyvodit zásadní důsledky. Rozhodl jsem se ukončit své veškeré veřejné aktivity, včetně publikační činnosti. Nechci a nemohu ohrožovat sebe a své blízké. Atmosféra mírně řečeno houstne. Integrita státu veškerá žádná. Z kritiků a oponentů se stávají nepřátelé a zrádci. Vracíme se do normalizačních půdorysů, opírajících se o špiclování, vydírání, zastrašování a spoléhajících se na dva základní pilíře – strach a lež.

Mé rozhodnutí není projevem zbabělosti, nýbrž zdravého rozumu. Budu se nadále věnovat jen své rodině, svému živobytí a pozitivním věcem ze svého mikrosvěta. Přátelé nových pořádků, kteří uchvátili stát, vítězí na celé čáře, bohužel.

Jedno moudré přísloví říká -"Jaké prase, takový kvik, jaký národ, taký zvyk".

Nařízlá guma

Na likvidaci nepohodlných lidí se dnes znovu používají stejné metody, jako za časů bolševika....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře