Virus spiritus

12. květen 2013 | 10.17 |

Virus spiritus

Pavel Havlíček

12. 5. 2013

Když jsem 9. května pozoroval pana prezidenta, postiženého záhadnou virózou, vzpomněl jsem si na vtip, který o sobě vyprávěl Jiří Krampol. Byl o tom, jak jako chudý kluk ze Žižkova měl kamaráda z Vinohrad, a když přišli jednou domů řádně opilí, protože vypili spolu někde na Židovských pecích láhev levného alkoholu, stěžovaly si pak na ně druhý den jejich maminky, a paní Krampolová povídá: "Představte si, paní, že ten náš mizera přišel včera domů namazaný jako prase!" A ta druhá jí na to odpověděla: "No, z našeho Pepíčka byl také cítit alkohol!"

Jojo, není holt opice jako opice. Když jeden chlastá, druhý jen tak někde omylem k něčemu přičichne. Každý holt není tak urozený, a za co jeden dostane doma na zadek, druhému jen vynadají, že má špatné kamarády, a od nich pak chytá ty své neřesti.

Mám takový dojem, že náš pan prezident má také nějaké podobné. On se totiž s nimi den před odemykáním korunovačních klenotů zrovna setkal na ruském velvyslanectví. A my je přece známe. To nejsou žádní mazánkové, spíše mazavkové. Vodku pijí na litry, a ani to na nich moc nepoznáte, protože ji zajídají chlebem a špekem. To náš slušně vychovaný Milošek zřejmě nevěděl, a jak tak do něj lili stakan za stakanem, tak se mu z toho udělalo tak špatně, že druhý den nemohl ani vstát, a služebnictvo mělo ráno co dělat, aby ho do toho sv. Víta nějak dostrkalo. Nejhorší bylo, že ke všemu musel odemknout jeden z oněch sedmi zámků, jimiž jsou svatováclavské klenoty uzamčeny. A to bývá, jak známo, pro opilce tak neřešitelný problém, že je občas manželky pak ráno nacházejí spící přede dveřmi. No, nakonec se mu to po velkých problémech povedlo. Velkým štěstím pak bylo, že nám nepozvracel korunovační klenoty, které byly předtím pečlivě očíštěny, aby mohly být vystaveny na odiv návštěvníkům.

Největším problémem bylo vysvětlit veřejnosti, že co způsobilo onu prezidentovu zdravotní indispozici. A tak se nakonec napsalo, že to byla těžká viróza. Zapomněli ovšem napsat, že ji způsobil tzv. Virus spiritus, jenž je ve vyšších kruzích velmi rozšířený. Mám dokonce podezření, jestli jej prezident už předtím nechytil od Kalouska, který mívá tyto infekce velmi často. Tomuto viru se také přezdívá "parlamentní", protože následkem každodenního styku jisté skupiny osob s alkoholem, trpících následně tzv. syndromem závislosti, se pak velmi snižuje jejich imunita.

Vysoce postavení úředníci bývají velmi často postihováni tímto Virusem spiritusem, ale mají to štěstí, že se z něj po několika dnech vyléčí. Kdežto běžní občané, ti Žižkováci, kteří vzhledem k nedostatku financí jsou nuceni nakupovat levný alkohol v běžných obchodech, jsou napadáni mnohem silnější odrůdou tohoto alkoholového bacilu, zvaného Virus methanoli. Nakažení tímto virem je ovšem tak nebezpečné, že často končívá i oslepnutím, nebo dokonce smrtí pacienta.

                                         Prezident pacient u svatováclavských klenotů

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře