Sčítání válečných škod

10. květen 2013 | 01.03 |

Sčítání válečných škod

Pavel Havlíček

Tak tu máme zase výročí osvobození - 8. května, a můžeme si připomínat to, jak tragicky vypadala naše země po skončení 2. světové války, kdy jsme mohli sčítat škody, které nám způsobila.

Nebyl to tenkrát veselý pohled na trosky poničených měst a vesnic, na ty statisíce lidských obětí, které nás válečné hrůzy stály.

Bohužel, dnes se při vzpomínce na konec války radovat příliš nemůžeme. Naše země je stejně zničená, jako byla po řádění ustupujících německých vojsk, a to jak pozemních sil, tak i těžkých leteckých bombardováních. Dokonce i v posledních dnech války jsme jich několik zažili. Cílem těchto náletů bylo zničit nejvýznamnější průmyslová centra a historická města, a s cílem, aby byla zlikvidována veškerá průmyslová výroba a země byla přivedena k totální katastrofě. Jednou se takový nálet podařil dokonce i našim americkým spojencům, jejichž bombardovací letka si spletla Prahu s Drážďany, což mělo za následek kromě zničení některých budov v centru Prahy také mnoho civilních obětí.

Ještě v žádné zemi se však nestalo, aby ji zničila její vlastní vojska, a to dokonce bez užití vojenské techniky. A byla to dokonce vojska zcela beze zbraní.  Byli to pouze obyčejní vládní úředníci, vyzbrojení pouze klotovými rukávy na jejich zlodějských rukách, ale používající  mafiánských metod, před nimiž by zblednul i samotný Al Capone.

A nejhorší je, že tyto vládní bojůvky ve svém boji pokračují, a nerušeně devastují naši zem, aniž by se setkaly se sebemenším odporem. A tak se nemůžeme ani radovat z toho, že válka skončila. Vládní guerilla vytrvale řádí dál, a nepřestane zřejmě do té doby, dokud bude v této zemi ještě co ukrást a zničit.

Jsme tak alespoň v něčem první na světě.

Jsme první zemí, kde se její občané stali obětí spiklenců, jejichž cílem bylo totální vyrabování země, které měli řádně vládnout a vést ji k ekonomické prosperitě.

Co jediné z toho dokázali naplnit, byly jejich vlastní kapsy.

  

                                                                Vláda sčítá své hospodářské úspěchy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře