Že to z nich leze - jako z chlupaté deky !!!

4. srpen 2015 | 21.03 |

         Že to z nich leze - jako z chlupaté deky !!!

                                 
 Ing. Jiří Fiala


Ale - vylezlo !!

Již dříve totiž kolegové z K 213 podali oficiální dotaz na MSp ohledně toho, kolik lidí je v současnosti ve výkonu trestu za "pohrdání soudem".

Jak se dalo čekat - "příslušní orgáni" udělali všechno pro to, aby odpovědět nemuseli vůbec, a když už - tak aby podstatu věci co nejvíce zamlžili a znepřesnili.

První odpověď z MSp tedy byla - že MSp pdpovídat nebude vůbec, protože je to prý dotaz na Vězeňskou službu, a ne na MSp. Jakoby ta snad nebyla pod MSp, resp. patřila snad do jiného resortu.

Šlo o čas - vždyť výkon trestu byl jenom tři měsíce - a když ty se přečkají - lze pak přece - po pravdě - odpovědět - že - NIKDO !!

Jenže, členové K 213 byli příliš rychlí a příliš snaživí - a tak dotaz obratem postoupili na Vězeňskou službu.

Ta odpověděla - že prý 11 !!

Opět finta ke zmatení neznalé veřejnosti.

Teprve po poradě s vězněným předsedou K 213 byla otázka přeformulována - a sice : Kolik vězňů v současnosti sedí VÝHRADNĚ za § o pohrdání soudem ?

Protože Vězeňská služba už do odpovědi taktně neuvedla (byla-li odpověď ovšem vůbec už od začátku pravdivá - zkontrolovat to prakticky nelze !!), že do těch 11-ti započítala i všechny, co sedí hlavně za jinétrestné činy - loupeže, krádeže, a jinou klasickou kriminalitu - a při odsouzení vynadali soudci natolik, že to "dalo" i na pohrdání a byli tudíž odsouzeni i za tento paragraf. Ten je však trestní sazbou - ve srovnání třeba s loupeží - zanedbatelný, a tak i když ho měli v rozsudku, že byli uznáni vinnými, seděli pochopitelně hlavně, ba výhradně za něco jiného.

Otázka tedy byla přeformulována - a znovu postoupena GŘ VS ČR na Pankráci.

Ta odpověděla, že prý dotaz neobsahuje všechny náležitosti - tedy např. datum narození tazatele (jistě strašně důležitá věc, k pravdivé odpovědi zcela nepostradatelná ...) - a tudíž že vyzývá k jeho doplnění ... Šlo přeci o čas !!!

Mimochodem, výzva k doplnění je datována 14. července - v den, kdy byl p. Fiala v Kynšperku naposledy.

Konečně je pan Fiala venku - a můžeme odpovídat !!

Ale podívejme !! A copak nám to vylezlo !!

Kde je najednou těch ostatních jedenáct ?

Žádných jedenáct - ale JEDEN JEDINÝ ČLOVĚK (!!!) sedí VÝHRADNĚ za § o pohrdání soudem !!!

Všimněte si, že odpověď neuvádí, že by odpovídala "k dnešnímu datu", ale k "datu vyřízení žádosti" - což je právě 14.7.

A to p. Fiala ještě ve stavech byl !!

Takže - sice to nějakou dobu trvalo, lezlo to z nich jako z chlupaté deky - ale pravdy jsme se nakonec přeci jenom dobrali !!!

Z 23 tisíc vězňů, co jich u nás je, seděl - ke 14. červenci - JEDEN JEDINÝ - VÝHRADNĚ za § o pohrdání soudem.

A hádejte, kdo to tak asi byl ?!!

Hlavně, že v Kladně se - dle slov předsedy soudu - soudí tento paragraf "běžně", hlavně, že Nejvyšší, ani Ústavní soud na rozsudku "nic mimořádného" nespatřují - a hlavně, že "běžnost" tohoto rozsudku nad p. Fialou lze matematicky vyjádřit číslicí - jedna třiadvacetina promile !!!! Přesně tolik je vězňů jako je pan Fiala, resp. odsouzených podle stejného paragrafu v českých věznicích.

V současnosti, po odchodu p. Fialy, už "opět" žádný.

Ale "případy p. Fialy jsou přeci posuzovány standardním způsobem", nic mimořádného na nich - alespoň naše justice - nespatřuje, ani náznaky podjatosti nikde vidět nejsou ...

Komu tohle chcete, pro Boha, vykládat ? A kdo vám to tak asi bude věřit ?!!

Jedna třiadvacetina promile - to je opravdu výmluvné a reprezentativní číslo. Ano, p. Fialovi je měřeno stejně jako všem ostatním.

Věřil by tomu jedině blázen. A že jich pan Fiala v těch talárech už potkal !! A nemuseli to mít zrovna ve jménu - jako jistý bLázna z Prahy 10 ...

A ostatní mají jednu třiadvacetinu promile naději, že se jim dostane téže spravedlnosti, jako p. Fialovi.

Budou-li se ovšem dotazovat na duševní zdraví soudce (namísto aby kradli, loupili a fetovali, jak se na řádné zločince sluší a patří...), pak se tato pravděpodobnost začne rychle zvyšovat ...

A pokud k tomu ještě povedete odbojné a nepoddajné sdružení, které ne a ne chcípnout hlady - vzdor tomu, že od státu nedostalo nikdy na svoji činnost ani korunu - a vést neobyčejně populární a sledované stránky, pak se můžete přiblížit až stoprocentní pochmurné hranici jistoty.

Právě jako předseda K 213 ...

JF - vězeň 1

Jiří Fiala 1

Ing. Jiří Fiala
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.86 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší