Vyhlasme Den boje proti zrádcům a udavačům!

4. srpen 2015 | 16.08 |

Vyhlasme Den boje proti zrádcům a udavačům!

Pavel Havlíček


Anna Franková 1

Anna Franková a její deník

4. srpna roku 1944 jeden neznámý člověk prozradil gestapákům tajný úkryt, v němž se v bytě v Amsterodamu ukrývala rodina židovského bankéře a podnikatele Otto Franka a její známí.

Skrývalo se zde celkem osm lidí. K rodině Anny Frankové se přidal i obchodní partner Otto Franka – Hermann van Pels se svou rodinou. O pár měsíců později k nim přibyl ještě zubař Fritz Pfeffer.

Zbývalo jim přežít už je několik měsíců do konce války. Patnáctiletá Anna Franková věděla o posledních úspěších spojenců v boji proti Němcům, a těšila se na konec svého utrpení - a zejména na to, že prožije šťastný život v míru s tatínkem, maminkou, sestrou a celou svou rodinou.

Vinou lidské zloby a nenávisti jí to však nebylo dopřáno, protože se našel člověk, jemuž nebylo hanba udat místo jejich úkrytu, a poslat tak rodinu Frankovu i všechny ostatní do koncentráku a na smrt.

Není nic horšího, než provést takovéto svinstvo na slušných lidech, kteří se neprovinili ničím jiným, než svým původem. A tím horší je, pokud obětí je krásné, čisté a nevinné dítě, nemající potuchy o zlu, jakým byl německý fašismus v době druhé světové války.

Podobné zrady, a to dokonce na svých spolubojovnících, kteří provedli 27. května 1942 atentát na říšského protektora Heydricha, se dopustil i parašutista Karel Čurda, který neunesl mučení a prozradil místo jejich úkrytu Gestapu. Ti jím pak byli dne 18. června 1942 nemilosrdně zlikvidováni v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Poté následovalo období nesčetných poprav, kdy se němečtí fašisté krutě mstili na životech českých lidí. Tisíce udavačů mají v něm na svědomí desítky tisíc zmařených lidských životů.

Dalším obdobím, příznivým pro podobné lidské parazity, byla éra komunistů, kteří měli své poslušné a všehoschopné nohsledy prolezlé všemi vrstvami společnosti.

Byli vždy schopni zradit či udat kohokoli, jen když z toho měli osobní prospěch. Estébáci byli kromě ozbrojených složek nutnou podmínkou pro udržení jejich moci ve státě.

A takových Čurdů se i dnes mezi námi vyskytuje nepřeberně. Z kdysi slavného národa statečných a hrdých Čechů jsme se za pomoci všehoschopných udavačů a estébáků stali jen ubohým stádem, podléhající zvůli svých pastevců. Nechali jsme se ovládnout lidmi, jejichž morální kvality si nezadají s těmi nejhoršími zločinci.

Dosud nám takoví vládnou, a vládnou tu i zlořády, které se jim staly denním chlebem. Denně jsme svědky toho, jak ti nejhorší z nás zneužívají svého postavení a funkcí, k nimž se dostali za použití podobně podlých metod, jako oni zrádci a udavači v době druhé světové války i po ní.

Je nejvyšší čas, abychom s tímto stavem skoncovali, a učinili jej už navždy minulostí.

Je nejvyšší čas pojmenovat věci pravými jmény, a do vedoucích pozic ve státě dostat lidi statečné, spravedlivé, a na té nejvyšší morální úrovni.

Nemáme jich tu mnoho, ale tím více si jich musíme vážit, a dát jim možnost nastolit ve světě spravedlivý řád.

Začněme tím, že vyhlásíme boj zrádcům a přisluhovačům jakéhokoli zločinného režimu.

Díky Deníku Anny Frankové se nám dochovalo svědectví o tragédii její i celé rodiny Frankovy.

Spolu s její sestrou Margot zemřely v koncentračním táboře v Bergen - Belsenu na tyfus pouhý měsíc před koncem války.

Zavinit smrt nevinného dítěte je vůbec tím nejhorším, čeho se člověk může dopustit.

Vyhlasme proto 4. srpen jako Den boje proti zrádcům a udavačům!

www.stream.cz/slavnedny/10006655-den-kdy-byl-vyzrazen-ukryt-anny-frankove-4-srpen#nejnovejsi
 

Heydrich 1

Období heydrichády si vyžádalo 15 000 obětí...

StB 1

ale zločinný estébácký režim ještě mnohem více....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší