To jsou ale paradoxy, pane Vaněk...

3. srpen 2015 | 18.21 |

 To jsou ale paradoxy, pane Vaněk...

Kim Čong-un

Severokorejský diktátor Kim Čong-un a jeho zázračná proměna z válečného zločince na mírotvorce


Tn.cz  9.10.2014


TRABLE DIKTÁTORA

Nový zločinec? OSN chce dostat Kim Čong-una před soud!


Severokorejskému diktátorovi Kim Čong-unovi zřejmě nastávají zlé časy. OSN ho hodlá předvolat k mezinárodnímu trestnímu tribunálu. Stíhat diktátora navrhuje Evropská unie.

V OSN se prý za zavřenými dveřmi projednává návrh rezoluce o lidských právech v Severní Koreji, která údajně vyzývá k předvolání tamního vůdce Kim Čong-una k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu (ICC). Autorem návrhu je Evropská unie, píší dnes jihokorejská média s odvoláním na anonymní zdroj z řad diplomatů OSN.

Ten si nepřál zveřejnit svou totožnost, protože nemá povolení o návrhu hovořit, dokud se jeho podoba neschválí. "Jde o první případ, kdy rezoluce OSN o lidských právech v KLDR plánuje, aby kvůli této problematice severokorejské vedení stanulo před mezinárodním soudem. Nyní se ale jedná o pracovní verzi," uvedl zdroj. Návrh rezoluce musí schválit příslušné výbory OSN i Valné shromáždění._________________________________Novinky.cz 3.8.2015


Severokorejský vůdce Kim Čong-un dostane cenu míru za boj s imperialisty


Severokorejský vůdce Kim Čong-un dostane od indonéské organizace Sukarno cenu míru za svůj "boj proti neokoloniálnímu imperialismu". Ocenění v minulosti získali například Mahatmá Gándhí nebo barmská disidentka a politička Su Ťij.

"Udělíme cenu Kim Čong-unovi, protože vydržel být důsledný a zásadový v následování a provádění ideálů svého dědečka Kim Ir-sena, tedy v boji proti imperialismu," řekla Rachmawati Soekarnoputri, prezidentka společnosti Sukarno.

Organizace, pojmenovaná po prvním indonéském prezidentovi Sukarnovi, dala stejnou cenu i vůdcovu dědovi - Kim Ir-senovi.

Severní Korea patří k nejuzavřenějším zemím na světě a je známá brutálním porušováním lidských práv a politickým útlakem. Podle odhadů zahynuly v severokorejských vězeňských táborech statisíce lidí, dalších až 120 tisíc je tam zadržováno.

Čistky i v rodině

Sám Kim Čong-un, aby si upevnil postavení, se uchyluje k čistkám v nejvyšších vládních a vojenských kruzích. Popravám neunikli ani členové jeho nejbližší rodiny.

Koncem roku 2013 nechal Kim Čong-un popravit svého strýce Čang Song-tcheka, který byl považován za hlavní postavu v pozadí vlády. Čang pomohl severokorejskému vůdci upevnit jeho moc poté, co v prosinci 2011 zemřel Kim Čong-il.

Tetu údajně otrávil, když si stěžovala, že jejího muže popravil. Oficiálně zemřela na infarkt.

V dubnu jihokorejská rozvědka uvedla, že severokorejský diktátor nechal za první čtyři měsíce letošního roku údajně popravit 15 činitelů, z nichž někteří kritizovali jeho politiku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší