A pak že chlastaj jenom lidi...

30. červenec 2015 | 15.07 |

Novinky.cz  30. července 2015

Prase vypilo 18 plechovek piva a popralo se s krávou

Lidé kempující východně od australského města Port Hedland zažili příhodu, která se může zdát na první pohled nesmírně kuriózní, ale mohla stát někoho zdraví. Zvídavý divočák objevil nehlídané plechovky s pivem, postupně jich 18 nakradl a vypil. Po dopití piva však dostal obrovský hlad a chtěl se prát. Naštěstí nenarazil při svém tahu na žádného člověka.

Jak se zdá, opíjení se a následné vyvolávání problémů není jen lidská výsada. Nicméně právě nezodpovědní lidé zodpovídají za to, že se divočák k alkoholu dostal. Australské úřady stále varují před tím, že by si lidé v kempech měli lépe uschovávat jídlo a pití, protože se v jejich okolí neustále pohybují divoká prasata hledající potravu.

"Když mluvila úklidová hlídka s lidmi, kteří měli v okolí zaparkovaná auta, vyšlo najevo, že jedné rodině divoké prase ukradlo plechovky s pivem, které následně vypilo. Poté prý dostalo hlad a začalo v kempu zkoumat, co by zde bylo k snědku. Roztrhalo velké množství tašek s odpadky a porazilo některé koše,” uvedla policejní hlídka, která zkoumala, co se v kempu událo.

Kance honila kráva kolem auta

"U řeky pak kempovali nějací další lidé a ti spatřili opilého kance, jak běhá kolem jejich vozidla a pronásleduje ho rozzuřená kráva, kterou zřejmě provokoval. Prý to trvalo pořádnou chvíli. Poté se divoké prase rozhodlo před krávou utéct do řeky a doplavalo zhruba do půlky. Ti lidé se pak šli podívat, co se se zvířetem stalo a našli ho spící přímo u řeky pod velkou kládou,” dodala policie.

Policisté uvedli, že tento kanec do oblasti několik dní přicházel na výzvědy, ale po této eskapádě se zatím neukázal. Ačkoli se policisté nejdříve domnívali, že divoké prase ukradlo jen šest plechovek piva, okradený muž je ujistil, že mu oné noci zmizela tři balení po šesti plechovkách.

"Naposledy bylo viděno spící pod stromem. Předpokládáme, že si někde léčí bolavou hlavu,” dodal s úsměvem policista.

  

Kanec oplilec

Kanec z Port Hedlandu

_____________________________________

Na pláži našli opilého jezevce, vypil devět piv a má kocovinu jako hrom

Pořádný "flám” má zřejmě za sebou samice jezevce, kterou tento týden našli lidé na pláži v polském přímořském letovisku Rewal. Spala ve "společnosti" sedmi prázdných lahví od piva a silně páchla alkoholem, informovala polská média. O zvíře, které má pořádnou kocovinu, se starají v útulku.

Samice jezevce, kterou její zachránci pojmenovali Wandzia, má na svědomí nejen vypití značného množství piva, ale zřejmě i krádež.

"Našli jsme ji opilou a kolem bylo sedm prázdných lahví. Další dvě byly opodál v křoví, takže je možné, že Wandzia začala svou párty tam," stálo v prohlášení útulku.

"Pravděpodobně zuby strhla z pivních lahví uzávěry," řekla webu gazeta.pl Marzena Bialowolská z nadace, která se Wandzie ujala. Není také podle ní vyloučené, že zvíře ochutnalo zbytky piva po turistech, a protože mu zlatý mok zachutnal, našlo si další lahve.

Zpočátku panovaly obavy, že Wandzia seznámení s alkoholem nepřežije, nicméně po dvou dnech spánku se probrala a začala pít vodu a jíst kuřecí maso. Ve středu se však ještě nebyla schopná postavit. Pokud vše půjde dobře, na konci týdne by mohla být vypuštěna zpět do volné přírody.

Jezevec opilec

 Jezevčice z Rewalu

Zeman opilec 1

Jezevec z Vysočiny

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: A pak že chlastaj jenom lidi... zd 30. 07. 2015 - 15:28
RE: A pak že chlastaj jenom lidi... ceskawcela 30. 07. 2015 - 16:46