Čuchli do prachu

23. červenec 2015 | 07.03 |

Čuchli do prachu

Ing. Jiří Fiala

 22. 7. 2015

Nová móda v oblasti pánských hub by se dala charakterizovat právě touhle výstižnou zkratkou. Vypadá jako chmýří kolem úst (v mnoha případech spíše hub) kolkolem dokola – tedy pod nosem, pod pusou, i kolem ní. Takový okruh strniště kolem huby – což asi má symbolizovat mužnost, nebo spíše – loupeživost.

Přesně tak si totiž představuji loupežníky – a protože jsem se nedávno vrátil z prostředí, kde se to jimi jenom hemžilo – mohu potvrdit, že tak také často skutečně vypadají.

Když ale vidím tytéž huby kol dokola ovinuté strništěm mužství z televizní obrazovky dnes a denně, a to především u čelných vládních představitelů, trochu mě udiví – ta nezvyklá upřímnost: Jsme loupežníci – a teď podle toho i vypadáme!!

Koukněte se !!

Copak takový Babiš, ten sice s kolem mužství kolem huby vypadá spíše směšně než loupeživě – ale, pravda, zdání klame – a proto jeho lupičské schopnosti neradno podceňovat. Zato jeho poslušný područí – Dan Ťok – tomu už to sekne daleko přiléhavěji – a vybírání mýta v této podobě nenechává nikoho na pochybách, že bude nekompromisní. Jen není jisto, kam to vybrané bude už směřovat.

Že ale tutéž hubu odprezentuje v televizi i představitel "individualistické pravice", totiž předseda ODS Petr Fiala, to už by mohlo jednoho až urazit. Nebo – rozesmát.

Opravdu – není nad upřímnost !!

A co tímto úhlavní představitel pravice sám o sobě říká: O pravicovém individualismu jsem v životě neslyšel a nevím, co to je.

Zato kolektivní stádovost (rozuměj: primitivní tupost opičit se po všem, co je právě podle televize "in") – tak to je moje doména, tam jsem doma, tomu rozumím !!

Nevím, co pan "pravicový" lídr chce říci tím, že mluví do televize zásadně bez kravaty – že by přitáhnout levicové voliče ?

Na to bych mu řekl jedno: Ty stejně nepřitáhne – a na jeho místě bych o to ani nestál – ale zato zcela spolehlivě odradí ty pravicové.

Právě ty, co mají rádi poctivost, slušnost a pořádek.

A k té kravata pro předsedu hlavní pravicové strany, za kterou se chce ODS vydávat, bezesporu patří.

Zato tuctová opičí huba "čuchli do prachu" k ní naopak rozhodně nepatří. Ta patří k loupežníkům.

Že by i tady konečně převážila nečekaná upřímnost ?

Až to zabolí, že ?!!

Při pohledu na tu tzv. oficiální politickou scénu bolí duše každého, kdo to myslí s touto zemí vážně a chce její lepší budoucnost, už dávno.

Teď je aspoň na první pohled vidět, kolik tuctových nul v té politice máme. Stačí si pustit večer televizi: Jedna huba "čuchli do prachu" vedle druhé ...

Nebo to mají být spíše ty huby loupežnické – a strniště kol dokola kolem úst má jen dodat hrozivějšího vzezření ?

Děsit naše občany už netřeba, ti jsou vývojem na politické scéně vyděšeni už tak, že by bylo na místě – mírné uklidnění.

A třeba – i oholení ...

Rumcajs 1

To by tak hrálo, aby mi tihle lotři kazili moje poctivý loupežnický jméno! 

Andrej Babiš 1Petr Fiala 1Dan Ťok 1
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.5 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Čuchli do prachu pavel 22. 07. 2015 - 20:14
RE(2x): Čuchli do prachu ceskawcela 22. 07. 2015 - 21:54