Život je stále plný překvapení!

23. červenec 2015 | 15.17 |


Život je stále plný překvapení!

Známá aktivistka a bojovnice za lidská práva se nečekaně tvrdě vyjádřila k přijímání uprchlíků!

Poskytla myšlenkově nesmírně bohatý a poučný rozhovor pro Parlamentní listy!

(čtěte pod tímto článkem)

instory.cz

21. července 2015 05:00 / Zprávy

Klára Samková 1

JUDr. Klára Samková

Život nám stále přináší nějaká překvapení. Pro nás byl takovým překvapením rozhovor JUDr. Kláry Samkové, známé radikální obhájkyně lidských práv a práv menšin.

Paní doktorku jsme z jejího dosavadního působení znali jen jako vášnivou obhájkyni utiskovaných menšin a zastánkyni lidských práv. Již několikrát jsme dali najevo, že s jejím širokým pojetím ochrany a extenzívním výkladem lidských práv nemůžeme tak docela souhlasit. Ale její vyjádření v poskytnutém rozhovoru nás v některých částech velmi, ale opravdu velmi, překvapilo.

Právě paní aktivistku bychom čekali v předních řadách zastánců přijímání uprchlíků. Ale, světe div se, paní doktorka najednou stojí nohama pevně na zemi a současnou uprchlickou krizi nazývá, stejně jako náš článek z poloviny června stěhováním národů. A zamýšlí se nad dopadem této krize na náš stát a jeho občany. A překvapivě dochází k názoru, že ..."by se obyvatelstvo mělo dobrovolně cvičit v sebeobraně a každý občan by měl umět střílet"! Pravda, paní doktorka jaksi neříká, na koho bychom měli střílet, to se lze jen domýšlet, ale i tak je to poměrně výrazný posun v chápání lidských práv tak, jak je prezentovala dosud.

Musíme se přiznat, že náš názor s názorem paní Samkové zcela koresponduje. Musíme souhlasit, že současné diskuse o počtech a zásadách přijímání uprchlíků jsou hodně iluzorní, protože současnou uprchlickou vlnu, či spíše stěhování národů, chcete-li, nelze zvládnout podle žádných právních norem o uprchlictví. A vzhledem ke své dosavadní praxi paní doktorka přesně ví, o čem mluví. Zabývat se přijímáním imigrantů je podle ní iluzí, protože to, co se na nás valí, je stěhování národů neodpovídající žádným právním normám o uprchlictví.

A stejně tak překvapivě se paní advokátka staví i k rozdělení společnosti na zaryté odpůrce a zaryté zastánce přijímání uprchlíků. Pravda přistupuje k této otázce z ryze právnického hlediska vyslovujíce otázku "cui bono". Komu přijímání prospěje? Odpůrcům zcela jistě nikoli. A co zastáncům? Zde už se můžeme přidržet známé pravdy, že o peníze jde vždy jen v prvé řadě.

Jistě ti demonstranti typu paní svolavatelky nedělní akce na vyjádření solidarity s uprchlíky, konvertitky k islámu Romany Červenkové, případně toho samozvaného filozofa v pletené čepičce Milana Kohouta, známého z pořadu "Máte slovo", kterého jsme mohli pochopitelně vidět v prvé řadě demonstrantů na nedělním Václavském náměstí, jsou prostě jenom tak neuvěřitelně pitomí, že těm svým bludům věří.

Pak je tu ovšem druhá skupina "sluníčkářů", představitelů nejrůznějších charitativních a integračních neziskovek, kteří už čekají na tučné granty, které bude stát pro uprchlickou pomoc přidělovat.

A zdá se, že paní doktorka, se překvapivě staví spíše na stranu těch "xenofobů a rasistů". Takový postoj bychom zrovna od paní Samkové rozhodně nečekali.

Život prostě přináší stále nějaká překvapení.

Rozhovor  s  Klárou Samkovou nejen o islámu pro Parlamentní listy zde:

www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kazdy-obcan-by-mel-umet-strilet-Kolaps-kvuli-migrantum-muze-nastat-kazdym-dnem-varuje-advokatka-Samkova-384838
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře