Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 5

15. červenec 2015 | 11.01 |

Včera, 14. července 2015, byl konečně propuštěn na svobodu současný politický vězeň, předseda o.s. K 213 Ing. Jiří Fiala.

Odseděl si tři a půl měsíce v jedné z nejhorších a nejodlehlejších věznic, jaké v Česku máme.

Tento trest mu byl udělen za tzv. "pohrdání soudem",  JUDr. Hauptmanovou z OS Kladno po pěti letech ode dne, kdy vznesl na tehdejšího místního soudce Koudelku tento dotaz:

"...Vy na mě působíte dojmem, že nejste psychicky v pořádku..."


Zdroj: http://ceskawcela.pise.cz/295-za-2-x-5-slov-po-5-letech-5-mesicu-nepodminene.html

Tak mě napadá, že kdyby takto zavírali každého za podobnou poznámku vůči kterémukoli soudci v naší republice, pak by tu zřejmě na svobodě už nezůstal vůbec nikdo. 

Protože takto se ptáme denně každý, když se dozvídáme novinky, co se  staly na naší - nejen politické - scéně.

Doufejme, že je to naposled, co jsme byli svědky vynesení podobně skandálního rozsudku, jako byl tento. 

Protože nemilosrdná likvidace nepohodlných jedinců byla charakteristickým znakem fašismu a komunismu.

A my rozhodně nechceme být svědky toho, jak se k nám tyto totalitní metody znovu vracejí.


                                                                                                                                                                           Pavel Havlíček

___________________________________________________________________

PRAVICE - to je především POŘÁDEK A POCTIVOST

Sotva bychom našli lepší a názornější příklad k ilustraci o selhání, ba neexistenci pravice na české politické scéně nežli je současná parlamentní diskuse o zavedení registračních pokladen, a to povinně, a i pro malé podnikatele.

Je velice smutné – a to zejména pro lidi s pravicovým cítěním – sledovat, kdo v této diskusi zastává jakou roli – totiž že estébák Babiš pokladny prosazuje jako svůj hlavní bod volebního programu jinak zcela úpadkového a upadajícího hnutí – a proti se staví údajně pravicové strany TOP 09 a ODS.

Svými postoji tak demonstrují zejména to, že tzv. mafiánský kapitalismus zůstává i nadále jejich hlavním volebním programem a cílem a že tedy není vůbec náhodou, že právě kvůli tomu je pravicoví voliči zavrhli a opustili, že si z toho tyto strany nevzaly a nedokáží vzít žádné poučení, že jsou tedy – stejně jako kdysi KSČ – nereformovatelné a nezbývá, než je nechat volně propadnout do propadliště dějin, kam také jedině patří.

Nefalšovaným ztělesněním pravicového – byť hodně ujetého – populismu pak jsou verbální výstupy a výpady pana Kalouska, který v podstatě říká: Cokoliv evidovat odmítáme, jako správní mafiáni máme oprávněné obavy, že by pak šlo zpětně ledaco dohledat – a potrestat.

Pokud jde o pokleslé chování páně Kalouskovo, které při těchto výpadech předvádí, pak je urážkou pravice a všeho pravicového, že se takovýto člověk může vydávat za jejího mluvčího.

Tvářit se, že "pravicově" chráním svobody podnikatelů tím, že je ochraňuji před registračními pokladnami – a současně mlčet k tomu, že pokud se titíž podnikatelé dostanou při rozvodu do spárů justice, kde je – obvykle komunistická – soudkyně vysvleče i z trenek a spolehlivě je připraví nejen o současné, ale zejména budoucí výdělky často ve stoprocentní výši, je nejen pokrytectvím nejhoršího kalibru, ale také ukázkovou lekcí ze zbabělosti a pohodlnosti. A leností.

To všechno jsou vlastnosti, které s pravicovostí nejdou ale vůbec dohromady. A to ještě podstatně méně nežli registrační pokladny.

Pan mafián Kalousek by si měl uvědomit především to, co stojí v záhlaví tohoto článku. Totiž – že pravice je – mimo jiné – především pořádek a poctivost.

Taky pracovitost, pravdivost, píle.

A ti, co byli těmito vlastnostmi obdařeni, nemají vůbec proč se bát takové samozřejmosti, jakou jsou registrační pokladny.

Naopak: Za současného stavu úpadkové morálky bych jim upřímně radil, aby počáteční – nevelké – náklady považovali za velmi rozumnou investici do svého image a jako reklamní štít poctivého živnostníka, jenž nemá co skrývat, ani za co se stydět.

Za co stydět se naopak mají jak ODS a TOP 09, tak především hlásná trouba té druhé, Miroslav Kalousek.

Rukou svornou, společnou a nerozdílnou u nás na dlouhou dobu zprofanovali všechno pravicové, ačkoliv měli výjimečnou příležitost zde v historicky krátké době vytvořit obdobu anglických Torryů či amerických republikánů – a dosáhli namísto toho vskutku historicky výjimečného výsledku: Totiž že při vyslovení označení "pravice" či "pravicový" si většina estébáckými médii zmanipulované veřejnosti představí buďto hajlující holé lebky, anebo mafíány rozkrádající ve velkém evropské dotace nebo státní rozpočet.

Obojí je tak odporná karikatura všeho pravicového, že vytvoření podobné představy u veřejnosti mohl dosáhnout – a to až po letech skvělé "práce" – jedině mafián Kalousek, a jemu v patách takoví experti, jakými byli komunistický politruk Nečas se svou kantýnskou Nagyovou, anebo bukvice Pospíšil, pustošící ten nejdůležitější státní resort – totiž resort justice.

Je velmi smutné, aby – jakýs takýs – pořádek tady zaváděl estébák Babiš – a údajná "pravice" byla proti.

Pojďme to zkusit co nejrychleji obrátit!

A – všichni!!


V Kynšperku, dne 11. července 2015                                        Ing. Jiří Fiala

Kalousek na Hrad

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.67 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře