Vladimír Železný, pozapomenutý démon

11. červenec 2015 | 11.29 |

Vladimír Železný, pozapomenutý démon polistopadového vývoje

Bohumil Sláma

Vladimír Železný 1

10. 07. 2015

Rád říkám "nic proti Židům". Mám mezi nimi několik přátel a vážím si jich. Avšak i Židé jsou různí. Ne každý ví, že Ameriku poškodily nejen italské, ale též irské a židovské mafie.

Byly to především vlny ruských židovských emigrantů, které, po rozsáhlých pogromech koncem 19. století, vyvolaly v americké, do té doby vůči Židům tolerantní až vstřícné společnosti nevoli až nenávist. I dnešní Izrael byl poškozen přílivem emigrantů z Ruska. Koneckonců, byli to už po roce 1945 především "východní Židé", kdo se podílel na teroru, z něhož Izrael povstal.

Židé v lecčems vynikají, a pokud se "podaří" nějaký židovský zločinec, bývá tím nejhorším. Jedním z takových je v Rusku narozený Žid Vladimír Železný – podle mne ďábel, "jen rohy mu chybějí".

Když získal Novu, obrátil ji naruby - získal ji s tím, že má být něco jako Čt 2. Udělal z ní sprostou komerční televizi (pamatujete ty pornopořady určené mládeži?). Jeho pořady Volejte řediteli byly snůškou demagogií a lží, paralelou sovětské a dnešní ruské propagandy, a doslova ohlupovaly veřejnost.

(Přiznávám:) Zuřil jsem bezmocí, když jsem se tehdy chtěl dívat na Čt, ale moje žena a syn, protože byli v početní převaze, se dívali téměř výhradně na Novu, a já jsem proto utřel nos. Dodnes si vyčítám, že jsem se tehdy držel zásady "moudřejší ustoupí": bylo to krajně nemoudré, můj syn je tím dodnes poznamenán. Spolu s ním miliony jiných dětí a mladých lidí.

Železný potom čelil nechutným sporům s pozdějšími majiteli Novy. Ještě později mu byla prokázána trestná činnost, avšak mezitím unikl do politiky, neboť byl zvolen Novou již ovlivněnými voliči. Byl dokonce zvolen do parlamentu EU a i to ho ochránilo.

Kdo byl horší, Klaus nebo Železný? Kdo byl u nás větším průkopníkem moci triumvirátu politika-obchod-média?

Oběma jim přeji: když vás nesemlely pozemské mlýny, ať vás semelou aspoň ty "boží".

Ještě víc bych si přál, aby Klausem založená, dodnes prohnilá a jen lépe maskovaná ODS zmizela z české politické scény. S ní i strana jiného ... Kalouska, TOP 09.

Proč "veřejno p r á v n í, jiným bývalým ředitelem Novy vedená Česká televize ty ... z ODS a TOP 09 stále preferuje?

Proč je nechává i nadále ohlupovat a demoralizovat národ, jehož vůdčí ideou, Husem počínaje a Havlem konče, byla "idea česká", tj. pravda a láska?!

Bohumil Sláma 1

Bohumil Sláma


Narozen 8. 7. 1948. PhDr., původně klinický psycholog, nyní polyhistor, publicista, spisovatel a nakladatel. Jako autor vydal knihy Milostné koláže a Zapomenutý prorok Tomáš G. Masaryk, jako spoluautor knihy Tomáš G. Masaryk, neomodernismus a Charta 2012, K. H. B. a T. G. M. o svobodném myšlení, Věrni zůstaneme a Základy muškaření.
Syn za nacismu a komunismu perzekuovaného malíře Bohumila Slámy st. a za komunismu odstavené operní zpěvačky Otilie Slámové. Otec tří synů; jeho bývalou ženou je malířka a básnířka Miroslava Slámová, jedním ze synů je fotograf Vojtěch Sláma.
 

Vladimír Železný 5

Vladimír Železný jako vzorný pionýr s prezidentem Antonínem Novotným v roce 1959

Vladimír Železný 3

Vladimír Železný jako generální ředitel TV Nova 1993 - 2003

Vladimír Železný 4

Vladimír Železný jako generální ředitel TV Barrandov 2013

Vladimír Železný 2

Vladimír Železný se svým kolegou

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře