Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 2

20. červen 2015 | 16.07 |

 Z A J Í M A V É  P Ř E K R Y T Í .  N E B U D E  O M Y L E M .

Ing. Jiří FialaLetos vychází Den otců na den obratu slunce, kdy se od nás začíná odvracet a míří zpátky na jižní polokouli, vyvrcholíc nejdelším dnem u nás (i na celé polokouli severní).


Ve stejný den – nazývaný Dnem letního slunovratu – správněji by mělo být "Den slunečního odvratu" – si připomínáme i výročí potupné staroměstské popravy hlavních představitelů českého stavovského odboje – a české reformace – proti vládnoucímu katolickému rodu rakousko – španělských Habsburků. A s ním i dodnes spojený spor o obnovení či neobnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, prezentovaného magistrátem jako pomník k oslavě konce třicetileté války, ve skutečnosti však oslavující především vítězství rekatolizace českých zemí nad jejich původní, husitsko – protestantskou orientací.


Trochu mnoho námětů na jediný den, jedinou – a to třetí – červnovou neděli, že?!


Co říci ke Dni otců, u nás poměrně netradičnímu svátku?!


Že slaví a připomíná zodpovědné otcovství, založené nikoliv na platbách výživného, ale na upřímné lásce ke svým dětem a osobní péči o ně. Otcovství, které zdegenerovaná feministická justice buďto neuznává, v horším případě si je vůbec nedokáže představit. A podle toho se chová. Doplňme, že k obrovské škodě celé budoucí generace.


Co psát ke Dni otců – z vězení, kde za svoje prorodinné a prorodičovské aktivity sedím už popáté – ve státě, který se oficiálně hlásí jak k rovnosti občanů před zákonem, tak i k principům právního státu, který – prý tu už nastal.


To mají vládní představitelé tu drzost toto prohlašovat za situace, kdy záleží jen na libovůli a zvůli často amorálního a nevzdělaného soudu, zda vám zabaví veškerý majetek, znemožní vám přístup k dětem a jejich výchovu – a ještě vás pošle na neomezenou dobu do kriminálu, abyste se na svobodě nemohli dožadovat svých zákonných práv a nároků.


Česká národní tradice byla toho dne ponížena a pošlapána hned 2x. Poprvé jako útok na tradici kulturní a náboženskou, podruhé jako ponížení tradice rodinné, ze které vyrůstá zdraví budoucích generací.


Ano, pokud jde o Den otců, není v současné České republice opravdu co slavit. Naopak. Otcovství u nás bylo zdegenerováno na úroveň, kterou bychom kdekoliv v historii jen stěží hledali.


Na úroveň občanů a rodičů druhé až třetí kategorie, nesoucí sice za výchovu svých dětí stále zákonnou odpovědnost, pokud se jí ale někdo v praxi domáhá, pozná, jaká práva skutečně má.


Stručně shrnuto: Platit a mlčet – a nebo nevylézt z kriminálu. Věřím, že jednou samy "vděčné děti" při zjištění, o co se svými otci přišly, budou chtít příslušným soudkyním patřičně poděkovat.


Protože šťastné a spokojené dětství už jim žádné – ani dodatečně vymožené – výživné nevrátí.


A slunce už zase putuje k obratníku kozoroha. Je to už po staletí bod zlomu. Den odvratu. Od zítřka noci přibývá.
Věznice Kynšperk n. O., 15. června 2015                                            Jiří Fiala

Táta s dítětem 1

 Den otců - 21. června 2015

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.43 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře