Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 1

20. červen 2015 | 20.31 |

Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že před týdnem došlo k výpadku webových stránek o.s. K 213, budeme zde mimořádně zveřejňovat články, které nám poslal z vězení v Kynšperku nad Ohří. Věříme, že výpadek těchto známých stránek, zaviněný technickými důvody, nepotrvá dlouho.


POPULISTA JE OSTUDOU KAŽDÉ VLÁDY, NA HRADĚ JE TO OVŠEM NÁRODNÍ TRAGÉDIE

Ing. Jiří Fiala


Hlupák zůstane hlupákem, i kdyby na sobě nosil hermelínový plášť - to je stará vesta.


Hodně dlouhá by byla řada excesů, drobnějších, ale i mezinárodních ostud, kterých se dopustil prezident Zeman ve své funkci. Těžko říci, ke komu z jeho předchůdců ho přirovnat, aby to bylo dostatečně výstižné, kdo škodil pověsti tohoto státu víc než prezident Zeman. Napadá mě - snad Novotný? Ale ani ten ne, ten měl - alespoň v zahraničí - pověst elegána, a ne opileckého burana.


Zmiňme alespoň opakovaně prokazovanou Zemanovu fatální neznalost poměrů v justici, ale i neschopnost se v nich zorientovat, která trvá dodneška. O ostudách v zahraniční politice, zejména v souvislosti s Ruskem a Ukrajinou, se lépe nešířit.


Poslední exces - dopis norskému králi ohledně kauzy dětí Michalákových - je pak kombinací obou předchozích oblastí - justice i zahraniční politiky - v té nejnešťastnější podobě.


Paní Michaláková v průběhu toho, co předváděla před našimi médii, jasně prokazovala, že jí ty děti do péče nepatří, přičemž - nezapomeňme, že se zoufale bránila zpřístupnit celý obsah předmětného spisu.


Jediný člověk z oboru, který spis viděl - ředitel ÚMPOD v Brně Zdeněk Kapitán - prohlásil, že by za daných okolností přišla o děti i u nás. A to je už docela silná káva, protože je to slovo zasvěceného člověka, který poměry v opatrovnictví - minimálně u nás - dobře zná a ví, co všechno u nás matkám běžně prochází - takže pokud k takovému závěru došel tento člověk, nelze to rozhodně ani přehlédnout, ani pominout.


Co naopak přehlédnout a pominout lze, to je zmanipulovaná část naprosto neinformované veřejnosti - včetně senátorky, která se v případu angažovala a která toho ví o opatrovnictví stejně málo jako např. prezident Zeman.


Domníváme se, že problém, na který tu obecně narážíme - a na který v mezinárodních manželstvích po otevření hranic začaly masově narážet Češky provdané na Západ - je problém rozdílné právní úrovně i rovnosti občanů obecně před zákonem. Češky si totiž navykly na úroveň opatrovnické justice u nás, podle které je každá flundra vzornou matkou prostě jenom proto, že je to matka.


To ale mnohdy není standardem ve vyspělé právní kultuře, kde se rodiče hodnotí podle svých skutečných výchovných i osobnostních kvalit bez ohledu na pohlaví. A tak Češky, zvyklé na stoprocentní ochranu justicí za všech okolností, bývají velmi nepříjemně překvapeny, když třeba americké soudy na ně vydají mezinárodní zatykač - a současně svěří dítě otci - pokud si ho matka po českém způsobu stoprocentně nárokuje a odveze ho bez souhlasu soudu i otce do Čech, ke svým rodičům, milencům apod.


Máme za to, že o podobné rozčarování a srážku právních kultur se jedná i v kauze dětí Michalákových.


Rozhodně odmítáme, že by za paní Michalákovou stála velká část české veřejnosti - a ta, co za ní stojí, ve skutečnosti neví, oč jde. Ještě rozhodněji pak odmítáme, že by za paní Michalákovou stálo naše sdružení nebo že by organizovalo akce na její podporu (jak nás v počátcích obviňoval omezenec a populista Šinágl). Spis těchto dětí jsme sice - na rozdíl od pana Kapitána - neviděli, ale máme za to, že už to, co paní Michaláková v médiích předvádí, stačí k tomu, aby byla od svých dětí izolována. V ostatním nevidíme důvod, proč nevěřit zkušenému odborníkovi, tedy řediteli ÚMPOD, panu Kapitánovi.


Rozhodně je pro nás odborníkem podstatně renomovanějším nežli současná ostudná hlava státu.


Na adresu prezidenta Zemana vzkazujeme, ať se stará výhradně o vlastní zemi a poměry v ní, které jsou v současnosti odstrašujícím příkladem pro celou střední Evropu.


Pan prezident Zeman by měl např. vysvětlit, proč se tak lehkovážně vzdal celé agendy milostí - jakoby u nás snad křivé rozsudky ani nemohly existovat - a proč, když tak rád šťourá do opatrovnických kauz v zahraničí, třeba dávno nenařídil zastavit trestní stíhání ve věci Lukáše Nečesaného, křivě odsouzeného pro vraždu, kterou nikdy nespáchal, případně proč neintervenuje u všech předsedů soudů, kde procento svěření dětí do střídavé péče je nižší než 30 procent (což bychom třeba my považovali za optimum za daných okolností).


Panu prezidentu Zemanovi dále doporučujeme, aby se norskému králi za svůj dopis omluvil, případně konstatoval, že jej napsal ve svém obvyklém opojení, a tudíž že k němu není zapotřebí přihlížet.


A konečně mu doporučujeme, aby se také jednou zkusil napít čisté vody.Jiří Fiala
předseda o.s. K213
(v současnosti vězněný ve věznici Kynšperk)

Kynšperk, dne 10. června 2015

Jiří Fiala 1

Ing. Jiří Fiala, předseda o.s. K 213
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.54 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 1 ceskawcela 20. 06. 2015 - 18:56