Další dopisy spolubojovníků

6. květen 2013 | 11.51 |

Další dopisy spolubojovníků

Banská Bystrica  6.5.2013

Vážený pane!

Ďakujeme za Vaše povzbudenie. Máme z toho radosť. S ľútosťou sme si prečítali, že Havlíček a Vy ste tá istá vynikajúca osoba.

Škoda – stratili sme jednu vynikajúcu chápavú osobu.

S pozdravom

Ing. L. Balvín

Predseda Rady a VV Únia mužov Slovenska - Hnutie pre rodiny

Marcela Vetráková

Klub žien a matiek pri ÚMS

______________________________

Praha  6. 5. 2013

Srdečné pozdravy vám oběma!

Děkuji vám za odpověď na můj dopis, a chci vám říci, že Havlíček je naším národním hrdinou, který nesmí v našich srdcích nikdy zemřít. Musíme se neustále snažit o to, aby jeho myšlenky v nás žily věčně, protože jinak by náš národ brzy zahynul. Snažím se proto svou prací alespoň dle svých možností pokračovat v tom, co nám svou prací odkázal, to jest bojovat za lidská práva, svobodu slova, a zejména obrodu myšlení a spásu našich duší.

Bez tak vzácných lidí, jako je Jirka Fiala, bychom toto naše snažení nikdy nedotáhli do úspěšného konce. Každá doba potřebuje své hrdiny, a on je jedním z těch málo statečných, kteří nám zde ještě zbyli. Seznámil jsem se s ním prostřednictvím dopisů do vězení, a časem se z nás stali přátelé na život a na smrt.

Takovíto lidé jsou nám dnes nejvíce zapotřebí, protože bez nich by se z našeho národa stalo jen poslušné a bezhlavé stádo bez národního vědomí, hrdosti a sounáležitosti.

Co nám dnes nejvíce chybí, je upřímnost, přátelství a odvaha k boji. Musíme se proto snažit o to, abychom tyto nejvzácnější lidské hodnoty znovu oživili.

Jsem rád, že mohu poznat a pozdravit stejně vzácné lidi, jako jste vy, naši slovenští bratři a přátelé, které v našem společném boji nikdy nic nerozdělí.

Váš   Pavel Havlíček

        

                                       Karel Havlíček Borovský

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře