Gaius Putinus Caesar má bustu

19. květen 2015 | 22.41 |

Zpráva z tisku - Novinky.cz

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/369795-putin-jako-dobyvatel-a-cisar-kozaci-odhalili-svemu-prezidentovi-bustu.html

______________________________________________

Gaius Putinus Caesar má bustu

Pavel Havlíček

Putinova busta 1



Viděli jste včera na Televizi Jerevan tu reportáž z odhalení busty našemu vělíkomu gosudárstvu Gaiu Putinu Caesarovi v naší vesnici Kasimovo? Tak pěkné a zajímavé kartínky tu nebyly od té doby, co onehdá ten ruský vědec z kolchozu "Rudá záře" rozdojil kozla.

Kam se na našeho maguščego Vladimíra nebožtík císař Gaius Julius hrabe. Takovouhle armádu by mu jistě záviděl. Nejsou to žádní podělaní římští žoldnéři, zakovaní do brnění, ale praví a nefalšovaní ruští mužíci, chrabří bratři kozáci. Jen nebylo vidět, který z nich je vlastně atamanem. Ale je to ten geroj, jehož bodrý hlas v pozadí slavnostního aktu slyšíme. A co bychom ho taky ukazovali, že. Ještě by nám ho nějaký zlý Ukrajinec zastřelil.

Málem nám tu krásnou bustu ta hloupá sobáka, co se kolem toho našeho pomníku potulovala, počůrala. Který durak jí sem pustil? Což jsme včera nevyhlásili kontumaci psů? Nebo se někomu snad tady zatoulal oběd? Těm psům tatarským není taky nic svaté. Ani náš báťuška Putin.

Měli jsme v plánu ještě slavnostní salvu. Ale většina vojska se nám včera ožrala v místní hospodě, a jelikož nedostali žold, museli tam nechat flinty v zástavě. Banda jedna mizerná. Ale já jim dám. Jen co tady našeho báťušku odhalíme, půjdou za trest kravám hnůj vykydat a žumpy vyvážet. Já vám ukážu, bando jedna opilecká, kdo je tady pánem! Nu, pagadi!

To zase bylo u nás na vesnici slávy. Aspoň jsme si tak vynahradili tu ostudnou porážku v hokeji od Kanady.

Vy jedna čeládko líná, takhle že se hraje u nás v Rusku hokej? Jen jednu jedinou mizernou šajbu jste jim dali, a šest jste jich dostali!

Jen se podívejte, jak náš báťuška Putin góly dává. Dal jich nedávno sám osm. Obrana se před ním otevřela jako brána Kremlu, a ten vorotar málem strachy utekl! Takhle se ten hokej hraje! Že se nestydíte, mu takovou ostudu dělat. Za trest vás zítra do dobytčáku naložíme a do gulagu odvezeme. Tam už vás hokej hrát naučí. Ale napřed si tam musíte ze stromů hokejky přitesat.

Málo platné, takového vládce jsme u nás ještě věru neměli. Všechno umí, moloděc. I sám Ivan Hrozný byl proti němu mírotvorce.

Jsme jen chudá vesnice, a tak jsme mu tu bustu uplácali z plastu. Ale - Boga jevo, jen co se trochu vzmůžeme, z pravého bronzu mu ji náš ataman nakáže udělat. A dvakrát tak velká bude - vělíkaja, magučaja. Kak tovaryš Putin.

Pak k ní budeme muset ale stráž postavit, aby nám ji přes noc cikáni neukradli. Oni jsou jak smrt. Taky berou všechno.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře