O mrtvých jen dobře?

20. duben 2015 | 17.11 |

O mrtvých jen dobře?


Jan Šinágl


O mrtvých jen dobře, ale u politiků by měla být vždy výjimka. Nějak rychle zapomínáme jeho nemravné chování a věnujeme mu příliš pozitivní pozornosti při vší úctě k životu a smrti člověka a nešťastné rodiny. Umřel bezcharakterní mafián a všehoschopný podvodník, symbol české politiky tehdejší doby. Dost možná byla jeho onemocnění Božím trestem za jeho hříchy. Zemřel "upřímný" mafián, nic více a nic méně. Hodně zdědil po svém dědečkovi mašinfírovi, nejen vztah k mašinkám. Ne, že by podlehl okolnostem jako mladý a nezkušený, ale využil jich. O prodeji Eurotelu španělské Telefónice a roli Grosse se mlčí – i o pohybu nemalé částky peněz, které putovaly na konto jisté banky v Basileji a které používala dříve StB. Gross už nám to nepoví. Na jeho pohřeb nemohou jít slušní lidé, pokud jsou informováni. Někteří politici se jistě zúčastní, ačkoliv nemohou nevědět. Obyčejní pokrytci, kteří svoji účastí jen ve svém pokrytectví pokračují, neznajíce hanby, studu a pokání. K tomu možná Gross ke sklonku života přece jen dospěl, díky utrpení, které bylo jen následkem jeho minulosti. Začal věřit v Boha, ale ke skutečné víře v něho patří nejen pokora, ale také upřímné pokání, přiznání viny, aby mohlo být odpuštěno. Důvěryhodným by se stalo např. darováním nemravně nabytého bohatství potřebným. To jsme u pana Grosse postrádali, pokud ovšem charitu neprováděl utajeně. Minulost a nečisté svědomí dohoní každého, premiéry nevyjímaje.

Připojuji se ke kondolenci rodině pana Grosse. Za hříchy svého otce nemůže. Bez pojmenování věcí pravými jmény se daleko nedostaneme.

Poslední rozloučení se Stanislavem Grossem má proběhnout ve středu na Vyšehradě, dopoledne pro veřejnost a poté v kapli na Vyšehradě, kde jsou pochováni největší dcery a synové naší země a našeho národa?! Pokud tomu tak bude, tak je to stejné, jako kdyby na Arlingtonském hřbitově v USA, pochovali Al Caponeho! To už by bylo opravdu donebevolající a potvrzením, že jsme stále mafiánskou zemí, kterou mají stále pevně v rukou mafiáni – ať už působí v hospodářství či v politice!

Pravda to měla vždy těžké, ale vždy musí být připomínána, abychom si uvědomili a nezapomínali jsme na skutečné hodnoty, bez kterých zůstane každá společnost nevyspělou a pokryteckou. Jan Hus nám to připomněl už před šesti sty lety.

Standa Gross selfie

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: O mrtvých jen dobře? saxána 20. 04. 2015 - 21:03