Za 2 x 5 slov po 5 letech: 5 měsíců nepodmíněně!

8. duben 2015 | 08.05 |

Za 2 x 5 slov po 5 letech: 5 měsíců nepodmíněně!

Pavel Havlíček

Jiří Fiala Míčánky 1

"...Vy na mě působíte dojmem, že nejste psychicky v pořádku..."


Za těchto 2 x 5 slov, vyřčených na adresu kladenského soudce Koudelky, byl Ing. Jiří Fiala  tímto soudem odsouzen po 5 letech na 5 měsíců nepodmíněně!

Kdybychom nežili ve státě, ležícím v samém středu Evropy, mohli bychom se právem domnívat, že se jedná o rozsudek nějakého místního soudce v Sovětském svazu za dob totality.

Nikoliv, přátelé, je to smutná skutečnost z minulých dnů. O tomto případu jsme vás již před pár dny informovali v článku: "Ing. Jiří Fiala zatčen".

Dnes jsme se navíc dozvěděli, že tento vězeň svědomí byl přemístěn z věznice Ruzyně do věznice v Kynšperku nad Ohří. Je to zjevná snaha zamezit jeho kontaktu s advokátem a jeho přáteli, aby se nemohl účinně bránit tomuto skandálnímu a svévolnému rozsudku, který nejen že je naprosto neslýchaný a neodpovídající míře provinění odsouzeného, ale navíc má i zásadní právní vady. Výzva k nástupu trestu je totiž podepsána jménem vyšší soudní úřednice pí Pešulové, a nikoliv předsedkyní senátu JUDr. Jitkou Hauptmanovou.

www.k213.cz/Dostavte-se-ve-strizlivem-stavu

Porovnejme si třeba jeho nevinnou poznámku s chováním odsouzených a jejich příbuzných v procesu proti mačetovými útočníkům z Nového Boru z roku 2013. Tady nejde o žádný rasový podtext, ale o rovnost všech občanů před zákonem!

www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/236286-tresty-od-3-do-16-let-vynesl-soud-nad-macetovymi-utocniky/


Z tohoto důvodu je proti tomuto rozsudku zcela oprávněná možnost podání ústavní stížnosti proti neplatné, nezákonné výzvě k nástupu trestu a proti nařízení pro věznici, a to dle paragrafů 75 odst. 2 zákona č. 182/1993Sb., spolu s návrhem na předběžné opatření dle paragrafu 80 a odkladu vykonatelnosti dle paragrafu 79 téhož zákona.

Fakt, že právě v této situaci je Ing. Jiří Fiala přemístěn do odlehlé věznice v pohraničí, je zřejmé, že  se justice snaží jeho situaci zkomplikovat, seč jí síly stačí.

Jedná se zde evidentně o jeho neustávající šikanu a flagrantní porušení jeho lidských práv ze strany justice.

Pokud to v našem státě takto půjde dál, dočkáme se možná co nevidět zřízení internačních táborů pro nepřátele režimu, podobných těm sovětským z dob nejhlubší totality.

Jediné štěstí, že naše země není tak velká, jako bývalý Sovětský svaz. Jinak by se také mohlo klidně stát, že bychom tohoto politického vězně už nikdy více nespatřili.

A určitě si nikdo z nás nepřeje, aby Ing. Jiří Fiala ve vězení napsal knihu podobnou "Souostroví Gulag", jako tenkrát Ivan Solženicyn. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře