Vrah Kovařík

23. březen 2015 | 09.00 |

Zpráva z médií - Lidovky.cz

22. března 2015

sport.lidovky.cz/rozhodci-nezvladli-fotbalove-utkani-sparta-teplice-fyc-/fotbal-prvni-liga.aspx

Vrah Kovařík

Pavel Havlíček

Penalta Sparta-Teplice 1

Hráči Teplic nevěřícně zírají na rozhodčího Libora Kovaříka po odpískané "penaltě"

Když jsem byl ještě v dětském věku, hrávali jsme s otcem na domácím loutkovém divadle podle prastaré knížky klasické hry Matěje Kopeckého. Jedna z nich se jmenovala "Vrah Kovařík".

Netušil jsem, že po tolika letech budu svědkem pimprlové tragédie, která tu naši starou dokonce v mnohém překoná. Byla to nejen děsivá truchlohra, ale i dokonalá blamáž, která se odehrála před zraky osmi a půl tisíce diváků na jevišti pražské Sparty.

V zápase první fotbalové ligy Sparta – Teplice zahodili sparťané spoustu vyložených příležitostí, a tak se zdálo, že zápas skončí remízou. Několik sekund před skončením hrací doby však nezasáhl Pánbůh, jak se někdy stává, ale několik komediantů, kteří se rozhodli vzít osud hry do vlastních rukou.

Hlavním hrdinou byl hlavní rozhodčí tohoto zápasu Libor Kovařík, ochotnými sekundanty pak jeho kolegové v černém, a zejména pak válečný letec, reprezentant David Lafata. Předvedl let plavmo, za něž by se nemusel stydět ani letecký akrobat ing. Ladislav Bezák.

A rozhodčí Kovařík si umínil, že když není schopna vyhrát Sparta sama, vyhraje to za ni on. A tak pískl prostě penaltu a bylo hotovo.

Byl od celé situace vzdálen maximálně 5 metrů, takže je zcela vyloučeno, aby neviděl, že k žádnému faulu nedošlo. Jeho nepochopitelný verdikt zničil celozápasovou snahu hráčů Teplic uhrát dobrý výsledek, k čemuž jim chyběl už jen docela nepatrný krůček.

Byl to podraz jako hrom, a tak se není co divit, že v tu chvíli byli nejen všichni Tepličtí, ale dokonce i někteří sparťané z jeho výroku naprosto grogy.

Nechápu, co tohoto zoufalce vedlo k jeho nepochopitelnému činu. Historie nám však mnohé objasní.

Přečtěme si tuto zprávu z novin ze dne 15. 3. 2012:

V sídle Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) ve čtvrtek zasedala komise rozhodčích pro profesionální soutěže a rozhodla o potrestání hlavního rozhodčího Libora Kovaříka omezením delegace na čtyři utkání.
Kovařík se dopustil řady chyb při řízení střetnutí 19. kola Gambrinus ligy AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň. Ovlivnil průběh střetnutí. Zejména měl vyloučit obránce Sparty Tomáše Zápotočného za surový zákrok vůči Danielovi Kolářovi.
Podle názoru komise měl Zápotočnému ukázat druhou žlutou kartu a byl by oprávněn vytáhnout rovnou červenou. Nařídil penaltu proti Spartě po chybném posouzení souboje Jiřího Jarošíka se záložníkem Plzně Václavem Pilařem. Kvůli špatnému postavení neviděl, že Pilař svůj pád nafilmoval. Libor Kovařík se dopustil i řady dalších chyb.

Jak je vidět, není to poprvé, co rozhodčí Libor Kovařík měl velké problémy s objektivitou rozhodování a se schopností odřídit kvalitně ligové utkání. Je to tedy známý recidivista, a tím více je s podivem, že je mu vůbec ještě dovoleno pískat. Bylo by záhodno zařídit, aby toto nemehlo nemohlo nadále škodit nejen našemu sportu, ale i obecné morálce. Protože místo aby dbalo na sportovní pravidla, totálně nás všechny znechutilo a otrávilo. Bylo by dobré mu za tohle představení udělit doživotní distanc.

A akrobatický výkon výkon letce Lafaty? Ten, místo aby předváděl kousky, hodné ligového fotbalisty, skáče na place jako písečná blecha, a pak se ještě řídí radou Dr. Plzáka: Zatloukat, zatloukat! Takto se chová vrcholový sportovec a reprezentant? Vskutku výborný příklad pro naše mladé talenty.

Po tomto trapném představení, které neuvěřitelně dožralo nejen hráče samotné, ale i obrovská kvanta sportovních fanoušků na stadióně i u televizních obrazovek, je třeba si položit otázku, zda musíme být nadále svědky takovýchto trapných komedií, jaké nám vrah Kovařík a další herci včera předvedli.

Jako by nám nestačily ty, co nám dnes a denně předvádějí naši politici.

Člověk prostě té blbé náladě a obecné nasranosti neunikne ani o víkendu.

Rozhodčí Libor Kovařík 1 2
 

Vrah Kovařík

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře