Pověry strýčka Kubery 1

4. květen 2013 | 23.37 |

Pověry strýčka Kubery 1

Pavel Havlíček

Tenhle strýček Kubera, to je opravdový expert. Hotový brouk Pytlík. Jeho výroky si archivuji, a větší snůšku pitomostí se mi opravdu ještě nikdy předtím nepodařilo shromáždit. Občas vám některé klenoty z ní předložím. Velmi napjatě vždy čekám na jeho další perly, kterými se "vtipně" prezentuje na Parlamentních listech, kde se pasoval na odborníka na všechno, od špendlíku až po lokomotivu.

Problém však spočívá v tom, že všemu rozumí jako koza petrželi, ale to mu nijak nebrání v tom, aby do všeho blafal. Přitom platí v Senátu za velkého šprýmaře, ale to při inteligenci většiny jeho kolegů nijak nepřekvapuje. Pro nás jsou jeho komentáře spíše ukázkou toho, jak ubohá úroveň myšlení existuje v instituci, která má rozhodovat o zákonech a vyhláškách a jejich novelách, které také podle toho vypadají, a je celkem jasné, že jsou to ve velké většině zmetky, které způsobí více škody, než užitku.

Dnes blafe do kouření, a protože sám bafá jako lokomotiva, je samozřejmě jasné, že prosazuje to, co vyhovuje především jemu samotnému, ale rozhodně nikomu z normálních lidí.

Dále se také hlásí jako dobrovolný kontrolor do bordelu. Asi tam chodí dost často, tak proč by to nespojil s úředním výkonem?

         

Kubera (ODS): A Heger zase lhal

3. 5. 2013

Před chvílí jsem viděl televizní pořad Máte slovo s moderátorkou Jílkovou na téma kouření. Vystoupil zde ministr zdravotnictví Leoš Heger a už poněkolikáté lhal. Řekl, že stát vybere od kuřáků 20 miliard na daních a vydá o tři miliardy více na jejich léčení.

Ve skutečnosti stát vybere 80 miliard, to jen pan ministr si ke své cifře nepřipočetl některé daně. Mimochodem, kdyby to bylo takhle nevýhodné pro stát, už je kouření dávno zrušené. Na to dám krk. Ve skutečnosti je státní rozpočet na příjmech od kuřáků fatálně závislý, takže stát kouření jenom omezuje, ale neruší.Spor je v něčem jiném a kouření to není, i když – sám uznávám – to není nijak povznášející činnost. Jádrem debaty je, že je to první krok v další expanzi státu do soukromí lidí.

Jak to řekl v tom pořadu blogger Matějka?

Hospoda přece není povinná,tak proč by tam měli chodit matky s dětmi, když se tam právě kouří? Jinou rovinou problému je, že pan Heger je takový ten hodný pán, který chce pro lidi jen to dobré, to mu věřím, ale na můj vkus se mu při tom příliš lesknou oči. Vsaďte se se mnou, že minutu po prosazení tvrdšího zákona proti kouření přejde do boje za zdravější jídla. Už to konečně říkal, že stát by měl preferovat jídla, kde je méně tuků, a v každé restauraci by měl být jeden nealkoholický nápoj lacinější než pivo.

Ve třetí fázi pak začne kontrolovat, jestli cvičíme. Podobný mustr byl použitý při vytváření zákona o prostituci, který se projednával v Senátu. Pokud bude někdo chycen při souloži bez kondomu, zaplatí 20 tisíc korun. "Panebože, kdo to bude kontrolovat," říkal jsem si, a pak jsem vystoupil v rozpravě a přihlásil se do kontrolní komise. Za tu legraci to stojí.

Slibuji, že brzy podám zprávu.

Jaroslav Kubera

předseda senátního

klubu primátor Teplic

předseda místního sdružení

místopředseda oblastního sdružení

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře