Zemanův bál

7. březen 2015 | 12.51 |

Zemanův bál: Už brzy se bude tančit všude!


Jan Jandourek
                                            
                   

Zemanova tombola

                                                                                        Foto: Archiv SF

6. března 2015

Je třeba psát o pozitivních věcech. Jedna už je na obzoru. První reprezentační ples prezidenta Miloše Zemana se na Pražském hradě uskuteční 20. března. Bude taky tombola.

Takový ples, to není jen tak lecjaká věc. My prosťáčci, když jsme slýchávali o vídeňském Plesu v Opeře, mysleli jsme si, kdovíco to není. A ono skutečně je! Hvězdou Plesu v Opeře ve Vídni se stala tanečnice Ruby, která proslula z akcí expremiéra Berlusconiho zvaných poeticky bunga-bunga. Pozval ji rakouský stavební magnát Richard Lugner. Tento vitální stařík si každý rok zve nějakou celebritu.

Máme taky magnáty, tak by třeba mohli prezidentovi sponzorovat nějakého významného hosta. Vše je třeba ladit podle vkusu pana prezidenta, takže nějaké podezřelé zjevy z Maroka nikdo zvát nebude. Jsou to beztak muslimové a ještě by tady udělali nějaký malér. Dlouho u nás už nikdo neviděl kdysi populární ruskou zpěvačku Allu Pugačevovou. Pokud jde o hudební doprovod, mohli by ho obstarat Alexandrovci. Někteří z hostů by třeba kozáčka zatančit svedli, zvlášť kdyby to znamenalo, že na nich spočine milostivé oko samotného prezidenta.


Z tuzemských dam má pozvání jisté Jiřina Bohdalová, aby rozdávala radost, a Livia Klausová, aby jí někdo radost dodal.

Problém s Alexandrovci je především ten, že by se kromě nich do plesového sálu nikdo nevešel, čímž by ples pozbyl částečně půvab, i když i to by Ovčáček nějak vysvětlil. Je to ale řešitelné. Podle jedné varianty by byla nejdřív hudba a tanec až potom. Že se hraje přímo k tanci, je idiotský zvyk stejně jako ústavní zvyklosti. Další variantou, které se na Hradě podle nejmenovaného zdroje říká populistická, by bylo umístění hudebního tělesa na nádvoří a hudba by se linula dovnitř otevřenými okny. "Aspoň by něco zbylo na ty lidi," řekl nejmenovaný zdroj.

Prezident je tomuto řešení nakloněn a líbí se mu i otevřená okna, protože prý, jak řekl, "tam aspoň nebude ten děsnej smrad".

Zároveň bude třeba upozornit kardinála Duku, že před, při a po plese by nikdo neměl věšet na katedrálu nějaké transparenty ani nic jiného. Duka se možná bude vymlouvat, že katedrála momentálně není jeho, ale to by se dalo vyřešit tím, že se taky pozve na ples.

Vrcholem bude tombola. Sledovanou cenou bude večeře o pěti chodech s prezidentským párem, což by byla jistě záležitost, kterou by na úrovni nezvládl každý. Také spisy Ferdinanda Peroutky, pokud někdo Ovčáčkovi řekne, kde nějaké najít, by měly být mezi cenami samozřejmou položkou. Unikáty budou ceny spojené s životem a dílem Miloše Zemana, především originál bamberského kufříku, vycpaný Zemanův bobřík mlčení, stranické legitimace vázané v kůžích členů ODS, originální busta Petry Buzkové odlitá z kovu použitého při kauze Olovo, několik skalpů českých novinářů a deštník vhodný proti vajíčkové palbě. Na ty, co nedostanou ty nejcennější dary, se nezapomnělo, potěší je jistě několik desítek výtisků Ústavy Čínské lidové republiky s vlastnoručním podpisem Její Excelence pí Ma Keqing, velvyslankyně ČLR v ČR.

Výtěžek ze vstupného na ples půjde na ohrožené děti a doufejme, že bude co nejvyšší, protože za tohoto prezidenta jsou ohrožené všechny děti, především norské.

Mediální pokrytí plesu zajistí p. Plesl. Tedy pokud se zjistí a on sám zjistí, jestli je pořád ještě šéfredaktor MF DNES.

A co na sebe? Prý pánům stačí černý oblek a nebudou muset mít smoking. Odborník na etiketu Ladislav Špaček pro LN uvedl:

"Počítá se s účastí velkého množství lidí a už dopředu je jasné, že ne každý smoking má nebo si ho může půjčit. Ten se obléká opravdu jen na schůzky té nejelitnější společnosti."


Jen té nejelitnější společnosti. Jasně. Takže černý oblek bude tentokrát stačit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zemanův bál +f+ 08. 03. 2015 - 12:13
RE(2x): Zemanův bál ceska wcela 08. 03. 2015 - 16:03