Deformovaný režim přináší své oběti

25. únor 2015 | 14.28 |

Deformovaný režim přináší své oběti

Pavel Havlíček

Uherský Brod tragédie 1a

Všichni jsme ještě v šoku z tragické události z Uherského Brodu, kde jeden zoufalý člověk v jakémsi pominutí smyslů zabil osm nevinných lidí, a pak i sám sebe.

Těžko se smiřujeme s tím, co se stalo, a odmítáme tomu uvěřit. Některým z nás se to zdá v první chvíli naprosto nepochopitelné a zcela absurdní. Ale těm, kdo zlo a příkoří současného režimu měli možnost poznat na vlastní kůži, už to tak úplně zvláštní nepřipadá. A dokonce si troufám tvrdit, že něco takového dokonce s obavami očekávali.

Vždyť to ostatně není první případ. Před dvěma lety si pamatujeme na podobnou děsivou událost ve Frenštátě pod Radhoštěm, kdy v důsledku zoufalého činu pana Antonína Blažka zahynulo po výbuchu plynu v troskách domu pět lidí. Jeho čin je to jistě neomluvitelný, ale musíme vidět také příčiny, které ho k němu dovedly.

Citujeme z přiloženého článku z časopisu "Ostravan on line" ze 4. 3. 2013:

www.ostrava-online.cz/blogy/pripad-bestie-z-frenstatu-pod-radhostem

Nechť je slyšena i druhá strana

Celá republika lituje "oběti", obyvatele zříceného paneláku ve Frenštátě, ale ve skutečnosti právě tyto "oběti" pana Antonína Blažka uvrhly do dluhů a nakonec ho s exekutorem připravily o byt v osobním vlastnictví, od bezdomovectví jej dělilo už jen pár dní. Zaslouží si tito lidé soucit a pomoc, když sami zničili člověka?

Pan Blažek byl věřící křesťan, v tomto zlodějském neprávním státě se bránil, jak to šlo, psal o sobě i na internetu, ale žádné pomoci se od státních orgánů ani spoluobčanů nedovolal. Pan Blažek nebyl "psychopat" ani"krvežíznivý násilník", jak ho lživě prezentuje řada českých médií, dokonce se mohl prokázat i znaleckým psychologickým posudkem v jedné ze svých kauz: "Obžalovaný je podle znalce z oboru psychologie v rámci širší normality povahy hodnocen jako osobnost akcentovaná se zvýšeným vztahem k právu a spravedlnosti a s puzením k napravování nepravostí v okolí a ve světě."

Uvažoval někdo podobně i v tomto případě? Nevedly náhodou běsnícího střelce z Uherského Brodu k jeho činu podobné motivy?


Některé z nich se nám snad osvětlí v průběhu vyšetřování. Ale o těch hlavních, které ho donutily k jeho děsivému činu, se možná nikdy nedozvíme. Ale my si je dokážeme zcela určitě domyslet.


Byla to především neschopnost, arogance a laxnost úřadů, které mohly a měly s jeho případem už dávno něco dělat. Měly reagovat na jeho podněty, nebo na podněty občanů, kteří s ním přicházeli do styku. Měly řešit to, na co všichni už dlouho poukazovali.

Byla to neschopnost státu zajistit nezaměstnaným práci, bez níž nelze přežít, a utáhnout stále vzrůstající životní náklady občanů. A tak naše vláda soustavně likviduje pracovní příležitosti, aniž by dokázala zajistit dostatek náhradních pracovních míst, občané se tak dostávají její vinou do bezvýchodné situace, a někteří z nich se s tím prostě nedokážou vyrovnat. A není divu – vždyť je to pro ně otázka bytí a nebytí, a mnoho z nich se stává ze dne na den bezdomovci. Od pouhého přežívání k naprosté beznaději je totiž velice blízko.


Byla to také nenasytnost a bezohlednost exekutorů, kteří se nestydí připravit svými zlodějskými manýry slušné lidi o veškerý majetek i střechu nad hlavou.


Těmto mafiánským praktikám naše vláda, justice i policie zřejmě nehodlá učinit přítrž, a veškerému bezpráví pouze pasivně přihlíží!

Jestliže tyto vrcholné instituce nejsou ochotné a schopné zúčtovat s mafiány a ostatními zločinci, pak se stávají jejich společníky, ale zároveň i spoluviníky takových tragédií, jako byla tato.


Deformovaný režim přináší své oběti.


A pokud bude jeho nezájem a nečinnost pokračovat i nadále, budeme se s podobnými tragickými případy setkávat čím dál, tím častěji.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší