Příšera z jezera Lochčes

4. únor 2015 | 11.55 |

Příšera z jezera Lochčes

Pavel HavlíčekDonesla se k nám zvěst, že v jednom jezeře na Českomoravské vysočině spatřili očití svědci jakéhosi obrovského vodního netvora.

Stejně, jako pověst o světově známé příšeře z jezera Lochness ve Skotsku, vzbudila i tato záhada naši velkou pozornost. Jakožto pověstní záhadologové jsme se ihned nadšeně pustili do příprav vědecké expedice, mající za cíl přijít na kloub tomuto tajemství. Za tím účelem jsme se vybavili potřebnou vědeckou literaturou, veškerou dostupnou výzkumnou technikou, a netrvalo dlouho, a naše expedice vyrazila do terénu v očekávání dramatických událostí, které nás měly na místě čekat.

Podle vyjádření odborníků by se mohlo jednat o druhohorního veleještěra Pliosaura, známého z publikace Dr. J. R. Hrdiny: "Opravdu záhadný veleještěr vyhynul?" (viz následující odkaz):

cs.wikipedia.org/wiki/Pliosau%C5%99i


Brzy se nám podařilo s pomocí místních pamětníků zjistit, o jakou vodní plochu se jedná. Šlo o jezero Lochčes poblíže Nového Veselí. Vybudovali jsme zde tedy základní tábor a několik pozorovacích stanovišť, abychom měli po celé ploše jezera dokonalý a stálý přehled. Připravili jsme si veškerou techniku na zdokumentování okamžiku, kdy by se záhadný tvor náhodou vynořil na hladině.

A měli jsme velké štěstí. Ani jsme dlouho nečekali - a nemuseli jsme dokonce ani použít přístroj pro noční vidění. Záhadný netvor se před námi zjevil za bílého dne v celé své parádě.

  

Zeman Pliosaurus 1

pise.cz/img/336627.jpg">

Pliosaurus z jezera Lochčes

   


Jak vidíte na pořízeném snímku, jedná se skutečně o tvora velkých rozměrů, neprojevujícího téměř známek života, ale stejně jako u krokodýlů a aligátorů je nutno se mít před ním na pozoru. Jediným mrštným pohybem je totiž schopen zaútočit na kohokoli, kdo se dostane do jeho blízkosti.

Spatřivše onoho obřího vodního netvora, pochopili jsme rázem i původ jména jezera. Pochází zcela nepochybně od známého moravského slova "lochčiti", tedy smáti se. On totiž na první pohled vypadá komicky, ovšem nám velice brzy úsměv zamrzl na rtech, když se do dosahu jeho čelistí dostal tučný kapr. Přesně dle popisu Dr. Hrdiny napřed tento poslední Pliosaurus oslepil svou kořist vyplivnutím jedovaté sliny, aby ji vzápětí jediným sklapnutím obřích čelistí pozřel. Byli jsme zděšeni, čeho je tato zdánlivě klidná obluda schopna. Naštěstí ve svých vražedných útocích dále nepokračovala, a oddávala se po svém vydatném obědě pohodlné siestě.

Nadšeni našim úspěšným lovem jsme okamžitě spěchali do naší redakce, abychom co nejrychleji zpracovali veškeré materiály, a okamžitě uvědomili veškerou naši vědeckou i laickou veřejnost o tom, že poslední Pliosaurus skutečně existuje!

Našim neuvěřitelným objevům však ještě neměl být konec. Místní mlynář se nám totiž svěřil s velkým tajemstvím. Když tak jednou rybařil u tohoto našeho jezera, podařilo se mu do čeřenu ulovit jakési obří vejce, jaké ještě v životě neviděl. Nejednalo se o běžné slepičí či husí vejce, nýbrž o takové, jaká kladou plazi, jenže mnohem větší. Dal je vysedět do kurníku své kvočně, a netrvalo dlouho, a z vejce se vylíhl jakýsi podivný tvor, připomínající malého tuleně, který začal vůčihledě přibývat na váze. Jeho tělo se rychle zakulacovalo a obalovalo tukem. Nakonec musel mlynář zakoupit zahradní bazének, a v něm jej umístit. Dle veškerých příznaků se zřejmě jednalo o vejce, nakladené samotným Pliosaurem.

Škromach bazének 1

Bazénkový potomek Pliosaura z jezera Lochčes

Máme tedy velkou naději, že o potomstvo naší příšery z jezera Lochčes je postaráno.

A tím zároveň i budoucnost naší země, neboť jeho tatínek se mezitím již stihl stát naším prezidentem. On se totiž nikdo jiný bohužel nenašel.

A jeho bazénkový následník se již chystá v budoucnu tento nejvyšší post po něm převzít.

Selfie Zeman Škromach 1

Pliosaurus Rex  se svým následníkem si již pořídili selfii na Pražském Hradě před samotným Masarykem.

Bůh ochraňuj naši zemi před druhohorními příšerami všemi!

   

Pavel Havlíček, Marie Bodavá a Vilém Žihadlo, Česká Wčela

  

zpravy.idnes.cz/obrazem-skromach-zeman-a-parodie-na-selfie-fgy-/domaci.aspx


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře