Umřela nám spravedlnost

2. květen 2013 | 10.26 |

Umřela nám spravedlnost

Středa, 01 Květen 2013 14:52 redakce K 213

Společenský tlak a sebeobrana jsou jedinými účinnými nástroji boje proti nikým nekontrolované justiční zvůli.

O tom se právě přesvědčil nedávno po třetině trestu propuštěný Pavel Zapletal, odsouzený za údajné vydírání a vyhrožování soudkyni Otrubové z Prostějova. Zvukové záznamy údajně výhružných telefonátů, na jejichž základě byl zatčen a uvězněn, nejprve prý byly, pak už nebyly a když se prý ukázalo, že na záznamech není on, ztratily se ze spisu definitivně.

O tom, že propuštění po třetině trestu by nebylo bez angažovanosti našeho sdružení, nepochybuje. Nahráli jsme s ním o jeho posledních zkušenostech následující krátký rozhovor:

http://youtu.be/jqOAwUNr0IM

---------------------------------------

Podle prostějovského soudu:

Vyhrožoval soudkyni fyzickou likvidací

22.12.2011 Prostějov

Za vyhrožování fyzickou likvidací skončil minulý týden osmatřicetiletý Pavel Zapletal ve vazbě. Mezi úředními osobami, které zastrašoval, byla soudkyně prostějovského soudu, pracovnice Fondu ohrožených dětí v Prostějově a pracovnice orgánu sociálně právní ochrany dětí. Odplatou za odsouzení do vězení byly výhružné telefonáty či e-maily opatřené obrázky rakví.

Nepoučitelný násilník už na jaře dostal podmínku kvůli sporům o syna s bývalou přítelkyní. Pavel Zapletal, původem z Uherského Hradiště, se nedokázal shodnout na péči o syna se svou bývalou družkou. Pracovnice Fondu ohrožených dětí a péče o děti mu podle jeho slov dělaly naschvály. Z podmínky se nepoučil Na jaře byl za nebezpečné vyhrožování a pronásledování odsouzen k podmíněnému odnětí svobody na zkušební dobu dvou let. Své bývalé družce ale nepřestal vyhrožovat, a tak ho soud odsoudil do vězení. To ho tak naštvalo, že soudkyni telefonicky vyhrožoval fyzickou likvidací. A nejen jí. Stejného chování se dopouštěl vůči dalším úředním osobám, které mají na starosti otázku výchovy jeho syna.

Soud ho v obavě, že by mohl své výhrůžky uskutečnit nebo aspoň ovlivňovat a zastrašovat svědky, kvůli jeho násilnické povaze strčil za mříže. Svědomí má prý čisté E-mail zaslaný vedoucí opatrovnické kanceláře soudu, opatřený fotografií rakví, Pavel Zapletal podle vlastních slov prý poslal buď omylem, v opilosti nebo ve zlosti. Telefonní číslo na státního zástupce sháněl údajně jen proto, aby si s ním povyprávěl, proč ho chce nechat zavřít.

Nikomu prý usmrcením nebo likvidací rodiny nevyhrožoval. Případem se zabývá policie i státní zastupitelství.

                                                                                                                                                                                                                (dah)

zdroj: Okresní soud Prostějov

________________________________

Za tenhle mail si Pavel odseděl 15 měsíců, původně měl přes třicet. Nahrávky údajných telefonických výhrůžek se ze spisu nenávratně ztratily, přičemž i u soudu soudkyně Otrubová vypověděla, že volala ona jemu... (prý aby zjistila jeho stálou adresu). ________________________________

Je nám líto všech nevinných obětí zvůle soudů i opatrovnických institucí, které skutečně dokážou velmi lehce a bez jakýchkoli problémů a výčitek udělat ze slušného občana darebáka. Kdo nepoznal na vlastní oči, co si tihle lumpové dovolí, ten by tomu nikdy neuvěřil. Nehodící se důkazy se ztrácejí, kdežto proti obžalovaným se použije třeba i jasná lež, nebo falešní svědkové. Je to jasné zneužití státní moci vůčí občanům, porušování lidských práv a ničení jejich dobré pověsti.

Takto se dnes běžně likvidují nepohodlné osoby, kdežto ti, kdo skutečně provádějí trestnou činnost, ale jsou propojeni se státně - justiční mafií, jsou prakticky nepotrestatelní, čemuž nasvědčuje i nedávná prezidentská amnestie. Zločinci velkého formátu jsou nyní na svobodě, a mohou tak klidně dál pokračovat v trestné čínnosti, kdežto obyčejný člověk se lehce stává jejich obětí, a nemá v tomto zločinném systému sebemenší šanci na spravedlivý proces.

Zdá se, že místo opravdové cesty ke spravedlnosti se vracíme do dob Mistra Jana Husa, kdy se také za pravdu popravovalo. Některá soudní rozhodnutí se svou podstatou podobají středověkým čarodějnickým procesům, kdy soudům rovněž nebylo problémem upálit kohokoliv, na koho ukázali prstem, a to bez jakýchkoli důkazů. Viděli jsme to například na případu Ing. Jiřího Fialy, nyní i Gilberta McCrae, Pavla Zapletala a dalších. Jak dlouho budeme ještě těmto vrcholně nespravedlivým a protiprávním soudním případům nuceni přihlížet?

                                                                                                                                                                                                                   (PHK)

Tak dlouho, dokud k tomu bude většina mlčet, nebude se o nic zajímat a bude naivně důvěřovat, že stát se postará o všechno nejlíp, ač se nepostaral prakticky nikdy o nic.

                                                                                                                                                                                                                   (Kent)

         

Foto z akce na Staroměstském náměstí, která se konala pod názvem " Umřela nám spravedlnost" a s jejíž organizací Pavel ani neměl nic společného.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře